Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wynalazki roślin

Clive Gifford

Wynalazki roślin

9.2

(5 ocen) wspólnie z

29,83

 

Czy wiesz, że rzepy w butach zawdzięczasz łopianowi; oddychasz dzięki glonom, a twój kask stworzono na wzór owocu pomelo? Rośliny ewoluowały przez miliony lat. Miały sporo czasu, by opracować skuteczne sposoby radzenia sobie z problemami. Nauczyły się wytwarzać materiały i struktury o niesamowitych właściwościach, leczyć choroby i produkować czystą energię. Ludzie mogliby się od roślin sporo nauczyć! Nic dziwnego, że naukowcy się na nich wzorują, opracowując nowoczesne roboty, bezpieczne budowle, skuteczne lekarstwa czy ekologiczne materiały. W książce „Wynalazki roślin” poznasz okazy, które zainspirowały ludzi do ważnych odkryć i dowiesz się, co i ty zawdzięczasz drzewom, krzewom i kwiatom! Dzięki przykładom z codziennego życia i zaskakującym ciekawostkom łatwiej jest zrozumieć fascynujące zagadnienia, które opisał Clive Gifford, autor bestsellerowych książek edukacyjnych dla dzieci. Treść dostosował do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale zachwycą się nią zarówno młodsi jak i starsi czytelnicy, bo zabawa zgrabnie przeplata się tu z edukacją. Książka doskonale wpisuje się w nurt STEAM, nowoczesne podejście do nauczania łączące naukę, technologię, inżynierię, matematykę oraz sztukę. Brawurowe ilustracje odgrywają w tej książce kluczową rolę - ożywiają tekst i pomagają go zrozumieć, rozbudzają wyobraźnię i podtrzymują zainteresowanie. Wykonała je Gosia Herba, światowej sławy polska artystka, autorka nagradzanych książek, m.in. „Balonowa 5” oraz „Van Dog”. Książkę wydrukowano na wysokiej jakości papierze, w twardej oprawie. Aż 80 stron wiedzy i zabawy w najlepszym wydaniu!

HarperCollins Polska
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-276-7256-8

Tytuł oryginalny: Powered by plants

Liczba stron: 80

Format: 23.5x27.6cm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...