Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wyprawa do imperium mroku. Tom 2

Raymond E. Feist

Wyprawa do imperium mroku. Tom 2

7.2

(73 ocen) wspólnie z

35,90

 

Dwóm światom zagraża chaos. Siły zła szykują się do napaści na Midkemię, a szalony Leso Varen, najbardziej zdradziecki mag w dziejach, sieje spustoszenie na Kelewanie. Varen przybrał postać jednego z najpotężniejszych ludzi Kelewanu, więc Pug musi ujawnić jego prawdziwą tożsamość na oczach wszystkich magów, aby uchronić jedynego sojusznika Midkemii przed zagładą. Tymczasem Magnus, syn Puga, prowadzi straceńczą wyprawę na ziemie rozległego, złowieszczego imperium, które zagraża jego ojczyźnie. Ale nawet jeśli zdoła zdobyć niezbędne informacje, będzie jeszcze musiał powrócić bezpiecznie do domu...

Akcja u Feista mknie w zawrotnym tempie.
Guardian
Feist to bezwzględnie jeden z najlepszych autorów przygodowej fantasy.
Science Fiction Chronicle

Raymond E. Feist zdobył popularność dzięki „Sadze o wojnie światów”, której akcja rozgrywa się w światach Midkemii i Kelewanu. To wykreowane przez Feista uniwersum ukazały także jego kolejne cykle, m.in. „Saga o wojnie z Wężowym Ludem” i „Konklawe Cieni”. Na świecie sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy książek Feista.

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-04-30

ISBN: 978-83-751-0599-5

Tytuł oryginalny: Into a Dark Realm

Liczba stron: 312

Rebis

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 35,90 zł

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...