Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wyprawa na maksa

Marlena Popławska-Marek

Wyprawa na maksa

8.5

(2 oceny) wspólnie z

35,00

 

Niedzielscy to rodzina podobna do wielu innych. Zaganiana mama, zapracowany tata, kłócące się o wszystko rodzeństwo. Mama ma żal do męża, że coraz bardziej oddala się od rodziny, rodzeństwo tęskni za wiecznie nieobecnym ojcem. Młodszy brat Kacper drażni starszego Maksa swą dziecinnością, a Maks nie rozumie, dlaczego nikt nie podziela jego pasji, jaką są podróże. Jest on pochłonięty zdobywaniem informacji z zakresu geografii. Chłopak zna stolice wielu krajów, nawet tych na końcu świata, jak z rękawa sypie ciekawostkami na temat odległych krain. Pewnego dnia niecodzienny splot wydarzeń sprawia, że Maks zostaje wciągnięty w wir tajemniczych podróży.

Książka "Wyprawa na maksa":
- w sposób lekki i humorystyczny przekazuje ciekawe wiadomości dotyczące wybranych krajów;
- pokazuje, jak ważna jest rodzina i jak trudna jest rozłąka z rodzicami;
- uczy, że złośliwości i przepychanki słowne nie świadczą o braku miłości;
- uświadamia, jak wielką moc mają marzenia;
- zapewnia dobry nastrój. :)

Marlena Popławska-Marek – z wykształcenia nauczycielka języka polskiego z przygotowaniem do terapii psychologicznej. Kilka lat pracowała w biurze podróży. Na co dzień łączy swoje dwie pasje, jakimi są podróże oraz pisanie wierszy, opowiadań i książek. Zajmuje się pisaniem wierszem i prozą personalizowanych książek dla dzieci i dorosłych, które cieszą się coraz większą popularnością. Uwielbia klimat wysp południowych i mentalność ich mieszkańców. Kieruje się w życiu zasadą, że realizacji pomysłów i planów lepiej nie odkładać na później, dlatego teraz, a nie później, pojawiła się jej pierwsza książka "Wyprawa na maksa".

Poligraf
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-785-6290-0

Liczba stron: 100

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...