Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wyprawy motocyklowe Techniki jazdy

Baker Greg

Wyprawy motocyklowe Techniki jazdy

9.0

(1 ocena) wspólnie z

54,00

 

Tysiące kilometrów w nieprzewidywalnych warunkach to test życia dla twojej techniki jazdy. Sytuacje, które prawdopodobnie napotkasz na szlaku, będą bardziej skomplikowane i wymagające niż podczas normalnej jazdy po drodze. Będziesz musiał odpowiednio na nie zareagować, a twoje reakcje muszą być automatyczne. Część z nich powinna się stać twoją drugą naturą. Na szczęście reakcji możesz się nauczyć i ćwiczyć je tak, by weszły w krew.

W książce znajdziesz przepis na:
- zachowanie prawidłowej pozycji w czasie jazdy - przy przyspieszaniu, hamowaniu, w zakręcie, przy uślizgu, na stojąco i na siedząco, jeździe pod górę i w dół, jeździe z pasażerem,
- bezpieczną jazdę po szutrze, piachu, wydmach, kamieniach, błocie, asfalcie, w wodzie, po lodzie i śniegu,
- kontrolę sprzęgła, wybór właściwej trasy, hamowanie, koleiny i przeszkody, skręcanie w różnych warunkach,
- kłopotliwe sytuacje - wywrotkę na stoku i konieczność podniesienia motocykla, sprawne i bezpieczne ominięcie wyrwy w moście, wyciągnięcie motocykla z jaru,
- szybką jazdę, uślizgi z użyciem hamulca, skoki,
- udaną wyprawę długodystansową,
- ćwiczenia pomagające w poprawie i utrzymaniu kondycji fizycznej,
- przetrwanie.

Jeśli masz stosowne umiejętności i odpowiednią technikę, możesz poskromić każdy teren. Stosuj ogólne zasady i rozwijaj specjalistyczne zdolności tak, by stały się twoją drugą naturą. Wówczas większość energii psychicznej i fizycznej będziesz mógł wykorzystać do pokonywania przeszkód na szlaku. Pożegnaj się z rutyną, monotonią codzienności i podejmij wyzwanie, jakim jest jazda w nieznane!

Buk Rower
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-641-3102-8

Tytuł oryginalny: Adventure Riding Techniques

Liczba stron: 176

Format: 200x260mm

Cena detaliczna: 54,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...