Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wyprzedaż Czasu

Marek Guzowski

Wyprzedaż Czasu

32,68

 

Przelewanie myśli na papier stało się nieodzowne w wyemancypowanym świecie. Uzewnętrznianie się w ten sposób daje mi katharsis, które ostatecznie uzależnia permanentnie. W tym tomiku ujawnia się proces, któremu poddaje się ciało i dusza. Z wiekiem bowiem czas ucieka coraz szybciej, w konsekwencji czego życia ubywa coraz więcej. Chętnie odkupię choćby parę sekund, jeśli ktoś niechcący posiada w zapasie.
autor
Marek Guzowski (ur. 1980) – debiutował tomikiem „nic ciekawego” w 2021 roku. Od lat mieszka w Bydgoszczy. Nie traci ani chwili, żyjąc w ciągłym biegu. Dzięki temu realizuje się na wielu płaszczyznach. W wolnym czasie eksperymentuje w kuchni, czyta książki, biega w plenerze, chodzi do teatru i kolekcjonuje tatuaże. Według niego nigdy nie jest za późno, by realizować kolejne pasje i projekty.

Wiersz z tomu „Wyprzedaż Czasu”:

afirmacja

zjedz mnie na zapas
spędź ze mną czas na jutro
niech będę twym apogeum dobrobytu

chcesz to odłóż pod ladę
zamieć pod dywan
oddaj w zastaw
nie unikaj nie ględź dla równowagi

w obliczu czarnej godziny zapisz sobie wszystko
rzeczy do zrobienia zawczasu na skrawku papieru
gdy spamiętać nic nawet trudno

wyręcz się z obowiązków
nie gotuj nie pierz nie oddychaj
odnajdź w sobie drzemiącą pogodę ducha

wreszcie spóźnij się na własny pogrzeb

Pan Wydawca
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-666-7073-0

Liczba stron: 72

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 46,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...