Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wysoko wśród drzew

Margaret Atwood

Wysoko wśród drzew

7.3

(10 ocen) wspólnie z

25,97

 

O dwóch łobuzach, które beztrosko bawiły się w koronach drzew. Niestraszny był im wiatr szalejący w konarach i nawet deszcz nie mógł wyrwać ich ze świata fantazji. Aż do czasu, kiedy bobry schrupały ich drabinę. Wtedy dzieci przestraszyły się nie na żarty, że już na zawsze utkną wysoko wśród okropnych drzew. Na ich szczęście wylądowały bezpiecznie na ziemi. I kiedy znów pewnie stają na swych nogach, nabierają ochoty na nowe, roztropniejsze przygody.

Nagradzana, urocza książka obrazkowa z podwójnym dnem. Dla dzieci i dorosłych wielbicieli Margaret Atwood. Zachwyca jej prostota, melodyjność oraz świetnie rozegrany duet gry słów i obrazów. Możesz przeczytać tekst i poprosić dziecko, aby wyobraziło sobie przygody w domku wśród drzew, albo na odwrót: niech przyjrzy się dokładnie rysunkom i z twoimi podpowiedziami dopowie, co się dzieje na drugim planie. Dla starszych dzieci oszczędne w kolorze ilustracje, które ukazują bogatą paletę przeżyć (kojarzysz psychotesty z drzewem blob?), mogą być ciekawym sposobem na wskazanie, z którą sceną dziś się emocjonalnie identyfikują.

Klasyk od Margaret Atwood zabierze was do przeszłości, do domku w lesie. Do czasów, kiedy książki dla dzieci nie musiały być narzędziem edukacyjnym i wychowawczym – wystarczyło że były źródłem rozrywki, często jedynej.

Levyz Books
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-666-3326-1

Tytuł oryginalny: Up in the Tree

Liczba stron: 36

Levyz Books

Format: 162x248mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Urszula Ruzik-Kulińska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...