Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wyspa Wielkie Litery

Ragnar Jonasson

Wyspa Wielkie Litery

51,80

 

Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

Tom 2 bestsellerowej serii HULDA wydawanej w 36 krajach.
3 miliony sprzedanych egzemplarzy!

„Pierwszorzędny kryminał widziany przez mroczny i zimny islandzki obiektyw. Gorąco polecam!” Lee Child.

Co 30 sekund na świecie sprzedaje się 1 książka Jónassona!

W bestsellerowej serii HULDA Jónasson zaskakuje postacią bohaterki – według „Timesa” „jednej z najciekawszych i najtragiczniejszych w literaturze kryminalnej”. Niepowtarzalny, lodowaty nastrój mroku i wręcz namacalnego zimna poraża. Unikatowa konstrukcja – seria zaczyna się od końca i w każdym kolejnym tomie bohaterka jest o 10 lat młodsza – tworzy niesamowity suspens.

Elli?aey – piękna, surowa i niedostępna wyspa u poszarpanych fiordami najbardziej odległych i odludnych wybrzeży Islandii. Czworo przyjaciół przybywa tu, by uczcić pamięć dziewczyny, która dziesięć lat temu przyjechała tu na romantyczne wakacje i nie wróciła.
Teraz jedno z nich też nie wróci...

Śledztwo prowadzi komisarz Hulda Hermannsdóttir. Czuje, że coś łączy obie zbrodnie. Szukając prawdy, będzie musiała zanurzyć się w najgłębszym mroku spowijającym to miejsce i sumienia ludzi związanych nicią kłamstw, szantażu, manipulacji. I zmierzyć się z ciemnością jej własnej duszy...

RAGNAR JÓNASSON to islandzki mistrz, który „tchnął nowe życie w skandynawski kryminał noir!” („Sunday Express”). Spektakularny debiut – „Milczenie lodu” – w 2015 roku otworzył mu drogę do międzynarodowej sławy. Dziś to trzy miliony sprzedanych egzemplarzy, pierwsze miejsca na listach bestsellerów, przygotowania do seriali, na podstawie obsypanych nagrodami serii „Mroczna wyspa lodu” i „Hulda”.

Amber Wielkie Litery
Oprawa miękka

ISBN: 9788324183005

Liczba stron: 312

Cena detaliczna: 54,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...