Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wyspiarska przygoda

Jack London

Wyspiarska przygoda

36,19

 

JACK LONDON, to wielki człowiek i pisarz, wielki Amerykanin, sam przez się będący wielką sprawą, wielką i sensacyjną przygodą w dziejach ludzkości; oraz wielka nauka dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla młodych.

W połowie swego dorosłego i twórczego żywota, w czasie swej podróży po Pacyfiku, odwiedził melanezyjskie Wyspy Salomona. Poznał i pokochał tropikalną jego część, jej realia, tradycje i narodowości, które odegrały podstawową rolę w całej jego twórczości i świadomości.

WYSPIARSKA PRZYGODA - pierwsza i niezrównana powieść Jacka Londona, niezwykle wyrafinowanego stylisty, w zupełnie nowym i genialnym przekładzie Roberta Stillera.

Zarówno artystycznie, jak i treściowo jedno z najświetniejszych jego dzieł o tematyce z Mórz Południowych. Dzieło, które po stu latach nie przestało być dla nas aktualne. Akcja, ze wspaniale zarysowaną egzotyką mórz, wysp i ludów Pacyfiku, opisuje pogłębiony romans między zuchwałą dziewczyną przyjezdną z Anglii a starszym i powściągliwym plantatorem. Aktualne więc także w swych ekspresyjnie zarysowanych aspektach męskich i żeńskich, z silnie feministycznym podtekstem w tle. Bo jednak nie
przygoda, nie walka i nie Pacyfik jest podstawowym i rewelacyjnym tematem tego utworu, ale wnikliwy, nowatorski, a nawet przełomowy obraz problematyki tego, czy kobieta może być pod każdym względem równa mężczyźnie.

Kos
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 9788376492452

Liczba stron: 312

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 66,00 zł

Tłumaczenie: Robert Stiller

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...