Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk

Piotr Pawlukiewicz, Renata Czerwicka

Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk

7.4

(338 ocen) wspólnie z

26,53

 

Ks. Piotr Pawlukiewicz nie chciał się zgodzić na ten wywiad przez ok. 3 lata próśb i starań. Aż w końcu uległ redaktor naczelnej RTCK, Renacie Czerwickiej. Rozmowa – która miała mieć swój dalszy ciąg – została przeprowadzona w Gródku nad Dunajcem w styczniu 2020 r. Dwa miesiące później ks. Piotr odszedł… Pozostała po nim pustka w sercach wielu ludzi, którzy go przez wiele lat słuchali.

Ks. Piotr Pawlukiewicz to legenda kaznodziejstwa, którego słuchalność kazań w radiu i Internecie, jak sam o tym opowiada w książce, szła w miliony… Rekolekcjonista, który swoimi kazaniami pomógł setkom tysięcy ludzi w wyjściu z wielu problemów, autor przełomowego nauczania Seks – poezja czy rzemiosło? – dzieli się w książce swoimi wspomnieniami, opowieścią o czasach młodości oraz o latach współczesnych, ale przede wszystkim dzieli się z czytelnikiem Tym, którego najbardziej kochał – Panem Bogiem.

Z książki dowiesz się m.in. o tym, jak powstawały kazania ks. Piotra, które jego kazania są tymi najważniejszymi dla niego, o tym jak to się stało, że został księdzem. Opisane są także kulisy pracy w Radiu Józef i bycia kapelanem w sejmie, wspomnienia o biskupach i spotkaniu z Janem Pawłem II. O muzycznej pasji, o walce z chorobą Parkinsona… i wiele więcej.

Znajdziesz w niej kilkadziesiąt fotografii, wraz z komentarzem ks. Piotra oraz nieznane innym ludziom teksty piosenek, które sam ks. Piotr napisał. Zresztą, duża część utworów ks. Piotra znalazła się na opublikowanej wraz z książką płycie Krzysztofa Antkowiaka „Zostanie mi muzyka…”.

RTCK
Oprawa miękka

Liczba stron: 188

RTCK

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Rok wydania: 2020

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...