Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Z miłości do syna

Jean Sasson

Z miłości do syna

7.4

(85 ocen) wspólnie z

32,50

 

Przejmująca opowieść urodzonej w 1960 roku Afganki, spisana przez amerykańską autorkę.
Maryam Khail, córka bogatego pasztuńskiego rodu Khailów opowiada dzieje swojej rodziny na tle burzliwych wydarzeń historycznych drugiej połowy dwudziestego wieku i początku wieku dwudziestego pierwszego. Urodziła się w światłej inteligenckiej rodzinie pasztuńsko-tadżyckiej. Oboje rodzice mieli wyższe wykształcenie, w tym ojciec po studiach w Europie. Wychowana w kraju dyskryminacji kobiet Maryam wyniosła z domu silne poczucie własnej godności i wysokie aspiracje. Wspierana przez rodziców, marzy o innym modelu życia niż otaczająca ją codzienność nękanej wojnami, zacofanej ojczyzny. Postanawiają oni wyemigrować z kraju, kiedy zaczyna się inwazja sowiecka. Mąż Maryam, Kaiss, idealnie zagrał rolę starającego, by natychmiast po ślubie pokazać swoje prawdziwe oblicze brutala, gwałciciela i tyrana. Rozpoczyna się koszmar, który zdają się przerywać narodziny synka Durana. Mąż, którego ambicje posiadania syna zostają chwilowo zaspokojone, zmienia się pozytywnie, ale na krótko, by zaraz powrócić do swoich brutalnych praktyk. Zrozpaczona, bita i znieważana Maryam, czując zagrożenie życia swojego i dziecka, ucieka do ojca i występuje o rozwód.
Książka Sasson to ważny głos w sprawie sytuacji kobiet w ogóle na świecie, a w szczególności na Bliskim Wschodzie. Do głębi porusza i zmusza do refleksji.

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-788-5610-8

Tytuł oryginalny: For the Love of the Son

Liczba stron: 384

Albatros

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 32,50 zł

Tłumaczenie: Zofia Uhrynowska-Hanasz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...