Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Z pamiętnika babci

Ellen DeLange

Z pamiętnika babci

8.6

(25 ocen) wspólnie z

28,70

 

Kameralne przyjęcie urodzinowe u babci to pyszne ciasto i wspólne czytanie pamiętników. Kilkuletnia Lissy z uwagą i zaaferowaniem słucha wspaniałych przygód pewnej dziewczynki, które na szczęście zawsze dobrze się kończą. Ale czyje to przeżycia? Kim jest bohaterka tajemniczych zeszytów równiutko ustawionych na regale? Wzruszająca i ciepła opowieść o pielęgnowaniu wspomnień i przekazywaniu rodzinnych tradycji, a także o sile słowa, które może być ich nośnikiem i o pięknej relacji babci i wnuczki.
Ellen DeLange -holenderska autorka książek dla dzieci, obecnie mieszkająca w Nowym Brunszwiku w Kanadzie. Książki fascynowały ją od dziecka. Na strychu domu zgromadziła małą bibliotekę i dzieliła się swoją kolekcją z rodziną i przyjaciółmi. W dorosłym życiu zaczęła podróżować i powiększyła swoją bibliotekę o książki obrazkowe z całego świata. Zawsze lubiła wymyślać własne historie!
Ilaria Zanellato - urodziła się w 1993 roku w północno-zachodnich Włoszech. Ukończyła Liceum Plastyczne w Novarze. Dzięki stypendium uczęszczała do Instytutu IED w Turynie i ukończyła studia w zakresie ilustracji i komunikacji wizualnej. Ilaria tworzy swoje własne światy używając kolażu, kolorowego ołówka, grafitu i akrylu.Została wybrana finalistką w 1st Little Hakka International Picture Book Competition (2017) Golden Pinwheel Young Illustrators Competition (2018) oraz Posterheroes (2019).Pracuje jako ilustratorka i publikowała książki w takich wydawnictwach jak: Mondadori, Deaplaneta, Deagostini, Clavis.

Kropka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-675-1014-1

Tytuł oryginalny: Lissy's Diary

Liczba stron: 32

Format: 21.5x29.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...