Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Z żabiej perspektywy Pięć lat festiwalu Camerimage w Łodzi

Świerkocka Anna

Z żabiej perspektywy Pięć lat festiwalu Camerimage w Łodzi

8.5

(2 oceny) wspólnie z

36,37

 

Książka „Z żabiej perspektywy. Pięć lat festiwalu Camerimage w Łodzi” zawiera ponad 20 wywiadów, przeprowadzonych przez Joannę Podolską i Annę Świerkocką, które w latach 2000 – 2004 relacjonowały kolejne edycje imprezy na łamach łódzkiego wydania „Gazety Wyborczej”. Wśród rozmówców znaleźli się, m.in. operatorzy Vittorio Storaro, Chris Menges i Rodrigo Prieto, reżyserzy David Lynch, Oliver Stone i Neil Jordan, a także aktor Ed Harris. Wywiady, bogato ilustrowane zdjęciami, a także wzbogacone wypowiedziami uczestników i organizatorów imprezy, w interesujący sposób dokumentują łódzką historię festiwalu.


Pierwsza edycja festiwalu sztuki ruchomych obrazów CAMERIMAGE odbyła się w Toruniu 22–28 listopada 1993 roku. W 2000 roku festiwal przeniósł się do gościnnej Łodzi. Od tego czasu co roku – w pierwszą sobotę po Święcie Dziękczynienia – spotykają się na Camerimage setki twórców i miłośników filmu z różnych stron świata. Spotykają się, by przez tydzień ze sobą ROZMAWIAĆ. Książka „Z żabiej perspektywy” jest niezwykłym zapisem kilkudziesięciu takich rozmów, które przeprowadziły z wybitnymi artystami światowego kina Anna Świerkocka i Joanna Podolska. Czytając zebrane tu wypowiedzi, odczuwamy pasję i otwartość rozmówców – „znak towarowy” spotkań festiwalowych.
Marek Żydowicz
(twórca festiwalu)

Piątek Trzynastego
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 8374150742

Liczba stron: 118

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...