Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Za chmurami

Karolina Hyla

Za chmurami

6.7

(6 ocen) wspólnie z

17,38

 

Wspaniała opowieść o sile wyobraźni i o tym, jak ważna jest wspólnota. W świecie, w którym coraz bardziej zatapiamy się we własnych, osobnych światach i nie spędzamy czasu wspólnie, historia, która się wydarzyła, wydaje się niewyobrażalna – zepsuł się telewizor! Okazało się, że tajemniczy futrzasty potwór skradł antenę z dachu. Gdy rodzina usiłowała wyrwać antenę z rąk złodziejaszka, wszyscy jej członkowie spadli… wprost do przygody. Najpierw do orzeźwiającego basenu z lemoniadą, potem na pole kaktusów. Jeszcze później wznieśli się na balonach wysoko do nieba i wylądowali na mięciutkich pagórkach, które okazały się… grzbietami smoków! Następnie był podziemny labirynt z wielką rybą, posłanie pod drzewem, groźny warkot i samolocik z papieru. A kiedy już wszyscy bezpiecznie wylądowali, zrozumieli, że antena wcale nie jest im potrzebna, bo świetnie się bawili bez telewizora. Oddali więc antenę futrzastemu potworowi. W prezencie.
Za chmurami to skończone dzieło sztuki, które jest hołdem oddanym wyobraźni. Ale nie tylko wyobraźni, także – i być może przede wszystkim – miłości. Miłości w jej najbardziej szczególnych przejawach, czyli czułości, trosce i uważności. Za chmurami bardzo nienachalnie przypomina, że jesteśmy odpowiedzialni za to, kogo oswoiliśmy. I ta odpowiedzialność realizuje się codziennie. Trzeba dbać o te więzi, są one bowiem najcenniejszym, co daje nam życie. Jestem wdzięczny tej książeczce, że o tym przypomina w tak prosty i piękny sposób. To bezcenne. (Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020)

Dwukropek
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-814-1227-8

Liczba stron: 40

Format: 20.5x27.5cm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...