Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zaawansowane zarządzanie pamięcią w .NET

Zaawansowane zarządzanie pamięcią w .NET

103,59

 


Ta książka pozwoli lepiej zrozumieć wewnętrzne działanie zarządzania pamięcią w .NET, związane z tym pułapki i techniki, które pozwolą skutecznie unikać szerokiej gamy problemów związanych z wydajnością i skalowalnością tworzonego oprogramowania. Pomimo automatycznego zarządzania pamięcią w .NET, zrozumienie zasad działania pamięci w .NET ma wiele zalet i pozwoli pisać lepsze oprogramowanie obsługujące pamięć wydajnie i skutecznie. Zaawansowane zarządzanie pamięcią w .NET jest wyczerpującym przewodnikiem prowadzącym do pisania lepszego oprogramowania poprzez lepsze zrozumienie działania zarządzania pamięcią w .NET.

Dzięki tej książce można:
Zrozumieć teoretyczne podstawy automatycznego zarządzania pamięcią.
Dogłębnie poznać każdy aspekt zarządzania pamięcią w .NET, w tym szczegółowe omówienie implementacji odśmiecania pamięci (GC – garbage collection).
Uzyskać praktyczne wskazówki, jak stosować tę wiedzę w codziennym tworzeniu oprogramowania.
Wykorzystać praktyczną znajomość narzędzi związanych z zarządzaniem pamięcią w .NET do diagnozowania różnych problemów związanych z pamięcią.
Zbadać różne aspekty zaawansowanego zarządzania pamięcią, w tym wykorzystanie typów Span i Memory.
Książka ta jest przeznaczona dla programistów .NET, architektów rozwiązań programistycznych oraz inżynierów zajmujących się wydajnością.

Książka ta została dokładnie zweryfikowana przez zespół .NET w firmie Microsoft i zawiera 25 cennych przykładów rozwiązywania problemów, mających pomóc w diagnozowaniu trudnych problemów związanych z pamięcią. Czytelnicy będą też mogli skorzystać z wielu „zasad” dotyczących zarządzania pamięcią w .NET, które wprowadzają metody pisania kodu uwzględniające działanie zarządzania pamięcią oraz sposoby unikania typowych problemów.

Konrad Kokosa jest doświadczonym projektantem i twórcą oprogramowania, posiadającym tytuł Microsoft MVP i specjalizującym się w technologiach Microsoft, ale interesującym się też wieloma innymi. Będąc programistą od ponad dekady, z zamiłowaniem rozwiązuje problemy związane z wydajnością, przyspieszaniem działania aplikacji oraz wszelkiego rodzaju łamigłówki architektoniczne w .NET. Konrad jest niezależnym konsultantem oraz aktywnym członkiem społeczności, prowadzącym blog, szkolenia i prezentacje. Jest współzałożycielem Dotnetos.org.

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7541-413-4

Liczba stron: 1011

Cena detaliczna: 199,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...