Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zabawy logiczne dla ucznia

44,90

 

Zabawy logiczne dla ucznia (6–10 lat) to zestaw edukacyjny rozwijający efektywne myślenie, zdolności językowe i matematyczne. Zadania o różnym stopniu trudności przygotowują do nauki czytania, pisania i wykonywania działań matematycznych wymaganych na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki atrakcyjnej formie łamigłówek i zagadek uczniowie rozwijają koncentrację uwagi oraz umiejętność poszukiwania niestandardowych rozwiązań. Poradnik dla opiekunów zawiera wskazówki psychologa, jak kształtować pamięć i spostrzegawczość, by służyły efektywnej nauce i szybkiemu przyswajaniu nowych umiejętności. Trening intelektu, czyli gimnastyka dla mózgu!

Zestaw zabaw logicznych został opracowany przez psychologów i nauczycieli pracujących na co dzień z dziećmi. Ich celem jest wspieranie efektywnego myślenia, umiejętności analizowania informacji i łączenia faktów, a także rozumienia związków przyczynowo-skutkowych. Pakiet zawiera blisko 100 zagadek obrazkowych rozszerzających wiedzę o świecie oraz doskonalących kreatywność. Łamigłówkom towarzyszą przyjazne ilustracje Filipa Depy. Na dużych ścieralnych kartach ilustrowane przez Sarę Olszewską znajdują się zadania przygotowujące do nauki pisania, m.in. ćwiczenia grafomotoryczne i trenujące koordynację oko-ręka. Flamaster suchościeralny pozwala na wielokrotne rozwiązywanie zadań.

Do zestawu dołączono również poradnik dla opiekunów opracowany przez psycholożkę Agnieszkę Bielę z poradami, jak rozwijać spostrzegawczość i pamięć ucznia. Jest to nowe wydanie bestsellera Zabawy logiczne dla ucznia (6–9 lat). Rozwój myślenie logiczne, koncentracja, spostrzegawczość, grafomotoryka

Autorzy
Agnieszka Biela – psycholożka i trenerka psychoedukacyjna. Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju dzieci.
Monika Sobkowiak – nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda. Autorka bloga Pani Monia, który jest kopalnią inspiracji dla twórczych nauczycieli.
Filip Depa – leworęczny ilustrator, grafik, fan pixarowych produkcji, produktów Wacoma oraz wszelakich artykułów papierniczo-plastycznych. Mieszka i tworzy w Krakowie.
Sara Olszewska – ilustratorka i graficzka, absolwentka Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, wyróżniona „Dyplomem FNC 2018”. Projektuje z myślą o dzieciach. Prowadzi autorskie warsztaty plastyczne.

Edgard
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-666-1008-8

Liczba stron: 32

Format: 15.0x21.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...