Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zabójstwo w Alfabecie

Marek Gajda

Zabójstwo w Alfabecie

19,88

 

Człowiek, który nie przeszedł przez piekło swoich namiętności, nigdy ich nie przezwyciężył. Carl G. Jung (1875–1961), szwajcarski psychiatra "Zabójstwo w Alfabecie" to druga powieść kryminalna autora, w której Benedykt Riss i Markus Steger, inspektorzy policji znani z kryminału "Niewinne brylanty", mierzą się z innym sprawcą, środowiskiem i problemami. Tym razem prowadzą śledztwo w ekskluzywnej klinice psychiatrycznej Lido w Zurychu. Ktoś zamordował Judith, lekarkę z zamkniętego oddziału psychiatrii. Pacjent? Ktoś z personelu? I czy zabójstwo ma w ogóle związek z kliniką? Detektywi mają nie lada problem, ponieważ specyfika zamkniętego oddziału psychiatrycznego nie pozwala na stosowanie znanych im i wypróbowanych metod prowadzenia śledztwa. Dotychczasowe doświadczenie i atuty okazują się nagle bezużyteczne. Riss i Steger muszą działać w świecie, w którym tragedia miesza się z tragikomedią, choroba chroni przed odpowiedzialnością, a ważne wypowiedzi świadków mogą być tylko urojeniami.
Marek Gajda, ur. 22 maja 1949 roku w Krakowie. Ukończył w 1971 roku studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1981 roku mieszka na stałe wraz z rodziną w Szwajcarii. W 1987 roku uzyskał w Zurychu dyplom informatyka programisty. Przez blisko trzydzieści lat pracował nieprzerwanie jako informatyk w szwajcarskich filiach kilku międzynarodowych banków. Dotychczas opublikował: korespondencje i felietony w czasopismach „Czas”, „Dziennik Polski”, „Dekada Literacka” w Polsce oraz w miesięczniku „Tak” w Belgii. W roku 2021 ukazała się powieść autora "Niewinne brylanty". Jego hobby to podróże, aktywny sport, brydż i literatura faktu.

Poligraf
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-815-9782-1

Liczba stron: 408

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...