Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zagadka Orfeusza

Tom Harper

Zagadka Orfeusza

34,90

 

Misteria orfickie, tajemnice zaświatów dostępne tylko bogom i fascynujące odkrycie, które otwiera piekielne wrota…
Ekscytująca podróż do starożytności, po której przewodnikiem jest sam Platon,
najznakomitszy filozof w dziejach ludzkości.
„Ekscytujący thriller z doskonale nakreślonymi postaciami, niespodziewanymi zwrotami akcji i ciekawymi refleksjami o istocie piekła. Naprawdę wciągający”. Booklist
„Tom Harper zasługuje na sukces na miarę Dana Browna”. Barry Forshaw, autor Rough Guide to Crime Writing
„Tym prowokującym do myślenia thrillerem utalentowany Harper zaznacza swój powrót do formy. Sugestywny portret czasów Platona”. Publishers Weekly
„Strawa dla umysłu, zmysłów i serca. Rozrywka najwyższej klasy”. N.J. Cooper, autorka Vengeance in Mind
„Thriller w stylu Indiany Jonesa, napisany barwnym językiem, pełen dowcipów i postaci z krwi i kości”. Daily Telegraph
Archeolog Lily Barnes dokonuje niezwykłego odkrycia – w południowych Włoszech odnajduje starożytną złotą tabliczkę informującą o tym, gdzie są wrota piekieł. Dwanaście pozostałych, będących instrukcjami dla zmarłych udających się w zaświaty, znajduje się w dwunastu muzeach, rozrzuconych po całym świecie. Lily dokonuje cennego znaleziska i wkrótce potem znika…
Johan, jej mąż, rozpoczyna rozpaczliwe poszukiwania, daremnie licząc na pomoc policji i tajemnej organizacji wspierającej prowadzone przez Lily badania. Mężczyzna jest zdeterminowany, by odnaleźć żonę za wszelką cenę. Podobnie jak Platon przed wiekami, wyrusza w niebezpieczną podróż pełną tajemnic, by przekonać się, że nie każdy, kto udaje się do miejsca, w którym znajduje się Lily, będzie mógł z niego powrócić…

Czyta Wojciech Stengalski

Sonia Draga
Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-24

ISBN: 978-83-799-9732-9

Tytuł oryginalny: THE ORPHEUS DESCENT

Format: 135x185mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...