Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zagadki sportowe Poznajemy

Krzysztof Szujecki

Zagadki sportowe Poznajemy

24,90

 

O sporcie często mówi się jedynie w kontekście rywalizacji i masowego widowiska. Tymczasem SENS tej dziedziny życia znacząco wykracza poza wyniki i rekordy. Aby w pełni poznać zjawisko sportu musimy sięgnąć do jego pasjonującej historii. Przedstawione w książce zagadki, począwszy od pionierów sportu aż po Michaela Phelpsa, Justynę Kowalczyk czy Michała Kwiatkowskiego, wiążą się z życiorysami niezwykłych ludzi traktujących sport bardzo poważnie. To dzięki takiemu podejściu osiągnęli wielkie sukcesy, a ich życiowa postawa stała się wzorem dla innych, nie tylko sportowców. Do tego wyjątkowego grona należy na pewno Raymond Ewry, który najpierw przezwyciężył chorobę Heinego-Medina, potem rozpoczął wyczynowe uprawianie lekkoatletyki, a następnie zdobył 10 złotych medali olimpijskich! Rzadko kto wie, że w ponad stuletniej historii nowoczesnego sportu swój udział mieli również artyści, na których w pierwszej połowie XX wieku – czekały medale olimpijskie, podobnie jak na sportowców. Sport wyzwala ambicje, uczy przezwyciężania słabości i samodoskonalenia – cech niezbędnych do osiągnięcia sukcesów we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności. Książka zawiera 166 pytań i odpowiedzi ułożonych chronologicznie. Jej adresatami są „dociekliwi”, którzy kończą szkołę podstawową lub są gimnazjalistami.

Demart
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-742-7849-2

Liczba stron: 72

Format: 210x295mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...