Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zając
5.8

(19 ocen) wspólnie z

23,00

 

Nowość w serii „Mały Koneser”! „Zając” to efektowne połączenie dowcipnego tekstu Grzegorza Kasdepke, wdzięcznych rysunków Oli Cieślak i klasycznej sztuki mistrza niemieckiego renesansu Albrechta Dürera.


Co to znaczy, że pan Stefek ma plecy? Dlaczego nie wolno bawić się białym misiem? I po co chodzi się na polowania? Gdy jest się dzieckiem, niełatwo zrozumieć niektóre sprawy dorosłych. Ale zawsze można spróbować – i zobaczyć, co z tego wyniknie...
Słynny rysunek Albrechta Dürera zainspirował Grzegorza Kasdepke do stworzenia dowcipnej historii o chłopcu, który zrozumiał więcej, niż mu się wydawało.


Serię „Mały Koneser” tworzą opowiadania inspirowane wybitnymi dziełami polskiego i światowego malarstwa. Każdy tom zawiera jedną historię pomysłowo nawiązującą do konkretnego obrazu, który – jako motyw przewodni ilustracji – łączy się z fabułą w intrygującą całość.


Grzegorz Kasdepke (ur. 1972) – autor ponad 30 książek dla dzieci i młodzieży, twórca słuchowisk radiowych. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym pisma „Świerszczyk”. Za swoją twórczość literacką dla młodych czytelników otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Ola Cieślak (ur. 1981) – graficzka i ilustratorka. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w Pracowni Projektowania Książki). Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych oraz dwie książki autorskie: Love Story i Od 1 do 10. Zilustrowała Powidoki Tiny Oziewicz.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-608-5073-2

Liczba stron: 28

Dwie Siostry

Format: 150x170mm

Cena detaliczna: 23,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...