Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zakochani są wśród nas 2

Patrycja Hurlak

Zakochani są wśród nas 2

9.0

(1 ocena) wspólnie z

28,12

 

Z przedmowy Autorki do książki:

Drogi Czytelniku, trzymasz w ręku owoc mojej obietnicy, którą zawarłam w przedmowie do pierwszej części Zakochani są wśród nas. Napisałam wówczas, że postaram się o kolejne romantyczne komedie napisane życiem. Obiecałam dotrzeć do osób, które odkryły prawdziwą miłość w małżeństwie, kapłaństwie, życiu samotnym czy gdzieś indziej(…).

Pracując nad drugą częścią książki Zakochani są wśród nas, dotarłam do osób, które nie są ani duchownymi, ani konsekrowanymi. Nie każda z tych historii nadaje się na komedię romantyczną, choć mówi o spełnionej i prawdziwej miłości – miłości, która czasem jest pełna wyrzeczeń, aby mogła się stawać coraz większa.

Wśród moich bohaterów są zdrowi od dziecka, uzdrowieni i przechodzący terapię u najlepszego lekarza Jezusa. Są to osoby żyjące w małżeństwach sakramentalnych (katolickich oraz mieszanych) i w związkach niesakramentalnych; osoby, które do ślubu żyły w czystości, i takie, które czystość rozumiały tylko w wersji higienicznej; rozwodnicy, osoby o różnych orientacjach seksualnych czy preferencjach płciowych. Odpowiadamy wspólnie na pytania dotyczące czystości seksualnej (przedmałżeńskiej i małżeńskiej), tak zwanych białych małżeństw, statusu osób homoseksualnych i transseksualnych w Kościele, małżeństw mieszanych, rozwodników, związków niesakramentalnych, stwierdzenia nieważności sakramentu. Poruszamy delikatne kwestie modlitwy, przebaczenia, dzieci utraconych, dzieciństwa i konsekwencji wychowania, czyli trudnej sztuki życia razem bądź osobno, na dobre i na złe.

Unitas
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-661-7511-2

Liczba stron: 264

Cena detaliczna: 40,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...