Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zalękniony mózg  Jak dzięki sile neuronauki pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i zamartwianie się

Karle Elizabeth M., Pittman Catherine M.

Zalękniony mózg Jak dzięki sile neuronauki pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i zamartwianie się

7.5

(89 ocen) wspólnie z

34,54

 

Przeprogramuj swój sposób myślenia i zacznij żyć bez lęku!

Osoby zmagające się z napadami lęku często nie są świadome mechanizmów i miejsc powstawania tego odczucia. Neuronauka określa je bardzo precyzjnie - lęk rodzi się w ciele migdałowatym odpowiadającym za reakcje na zewnętrzne bodźce typu „walcz lub uciekaj” oraz w korze mózgowej związanej z naszymi myślami, czyli zamartwianiem się, obsesjami i ruminacjami. Co jednak ważniejsze, współczesna wiedza o budowie mózgu pozwala nam wreszcie przejąć nad nim kontrolę!

Autorki przedstawiają sprawdzone strategie walki z lękiem oparte na najnowszych badaniach w dziedzinie neuronauki. W zrozumiały sposób omawiają, w jaki sposób lęk powstaje w mózgu i pokazują, jak wykorzystać te informacje w praktyce. Zawarte w książce ćwiczenia i wskazówki uczą m.in., jak rozpoznawać i eliminować objawy nadchodzącej paniki, wyciszać lęk przed zaśnięciem czy modyfikować negatywne schematy myślowe – a tym samym odzyskać panowanie nad własnym życiem.

„Jest to publikacja niezwykła pośród wielu książek samopomocowych dla osób z zaburzeniami lękowymi. Autorki przedstawiają wiedzę na temat funkcjonowania mózgu w przystępny sposób, który nie przytłacza czytelnika specjalistyczną terminologią. Neuronauka staje się podstawą strategii zmniejszania poczucia dezorientacji, strachu i wstydu”.
– Sally Winston, doktor psychologii, dyrektor Anxiety and Stress Disorders Institute of Maryland w Towson

„Dzięki temu poradnikowi odkryjesz tajemnice strachu, fobii, paniki i niepokoju, a także poznasz strategie, które zwiększą twoją odporność psychiczną”.
– Reid Wilson, autor książki Don’t Panic

Catherine Pittman jest profesorem nadzwyczajnym Saint Mary’s College w Notre Dame w stanie Indiana. Jako psycholog kliniczny specjalizuje się w leczeniu uszkodzeń mózgu i zaburzeń lękowych, prowadzi też prywatną praktykę w South Bend. Jest członkiem Anxiety and Depression Association of America (ADAA). Organizuje warsztaty i seminaria dotyczące lęku i stresu.

Elizabeth M. Karle zarządza księgozbiorem Cushwa-Leighton Library w Saint Mary’s College w Notre Dame. Współpracując z Catherine Pittman, dzieli się nie tylko wynikami badań naukowych, lecz także własnym doświadczeniem osoby cierpiącej na zaburzenia lękowe.

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-233-4402-5

Liczba stron: 272

Format: 15.5x23.0cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...