Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zamieszkaj w ogrodzie. Co zrobić, by ogród stał się częścią domu

David Stevens

Zamieszkaj w ogrodzie. Co zrobić, by ogród stał się częścią domu

49,99

 

Pierwsza na rynku książka o projektowaniu ogrodów, ale nie w tradycyjnym sensie, chodzi tu raczej o zgłębianie tego, jak w praktyczny i fascynujący sposób wykorzystać przestrzeń przy domu. Samo pojęcie "ogrodu" od lat ulega subtelnym przemianom i w tej chwili podział na wnętrze i zewnętrze jest często ledwie dostrzegalny. Rośliny z zewnątrz prowadzone są do wnętrza domu, nawierzchnie ze środka wyprowadzane są na zewnątrz. Coraz częściej spotyka się zewnętrzne kuchnie, miejsca do kąpieli i prysznice, jadalnie, pokoje zabaw, miejsce na drzemkę i eleganckie przestrzenie do pracy za tylnymi drzwiami. Przegrody i osłony, niektóre ruchome, wytyczają przestrzenie; na ścianach umieszcza się urządzenia wodne, lustra, obrazy i rośliny. Muzyka, ogrzewanie i oświetlenie pozwalają wykorzystywać te miejsca o dowolnej porze dnia. Altany, pergole i daszki rzucają cień, tworzą sufity, zapewniają prywatność. Ogrody są po to, by w nich żyć, są dla ludzi, a nade wszystko - dla przyjemności. W książce łączymy wszystkie te elementy: operujemy przestrzenią, wydzielamy części funkcjonalne i eleganckie, zwracamy uwagę na styl. Rośliny zostają wplecione w kompozycje i wokół nich, woda dzieli i wyznacza różne rejony, barwy wnoszą życie, łącząc wnętrze i zewnętrze. Przyjrzymy się tu całym pomieszczeniom, pobudzającym i inspirującym, ale też poszczególnym elementom i detalom, pokażemy dokładnie, jak je zbudować czy zestawić. Książka ta stanowi nowatorskie i pełne opracowanie, jak żyć w ogrodzie, bo coraz liczniejsi z nas robią to przecież w bardzo wyrafinowany sposób.

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2011-07-15

ISBN: 978-83-775-8043-1

Tytuł oryginalny: The Room Outside

Liczba stron: 176

Format: 230x250mm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...