Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zamir

Hakan Gunday

Zamir

31,02

 

Elektryzująca opowieść o człowieku poszukującym pokoju za wszelką cenę.

Mając zaledwie sześć dni, Zamir cudem przeżywa atak na obóz dla uchodźców. Choć w trakcie ratującej życie operacji jego serce trzykrotnie przestaje bić, a poszarpana nabojami twarz musi zostać zrekonstruowana, chłopiec dostaje od losu szansę, by dorosnąć.

Czterdzieści lat później, u progu nowego tysiąclecia, Zamir pracuje w Fundacji Pierwszego Pokoju Światowego. Jego misją jest zapobieganie wojnom i nie cofnie się przed niczym, by ją wypełnić. Doświadczony przez życie, ma świadomość, jak ważne zadanie spoczywa na jego barkach. Wśród przyprawiających o zawrót głowy intryg i konfliktów mężczyzna poszukuje odpowiedzi na pytanie:

W jaki sposób ludzie zawierają pokój?

Czyli wszystko we wszechświecie to szrapnel. I to nie wszechświat się rozszerza, lecz chmura rażących pocisków… Dlatego galaktyki i wszystkie inne ciała kosmiczne się od siebie odsuwają. Dlatego wszechświat rozciąga się w każdą stronę równocześnie i z równą siłą. Żeby wcześniej czy później w coś uderzyć. Żeby wcześniej czy później coś zniszczyć i zniknąć. Czyli Droga Mleczna i Słońce, które się w niej znajduje, i krążąca wokół niego Ziemia, i żyjący na niej człowiek oraz wszystko, co mieści się w jego umyśle, to pociski.

(fragment powieści)

Sonia Draga
Zintegrowana

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-823-0602-6

Liczba stron: 400

Sonia Draga

Format: 143x205mm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Tłumaczenie: Dorota Haftka-Işık

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...