Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zaplątane nastolatki Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości

Lisa Damour

Zaplątane nastolatki Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości

6.9

(15 ocen) wspólnie z

25,36

 

Wielokrotnie nagradzany przewodnik po czasami nieobliczalnych i zagmatwanych zachowaniach nastoletnich dziewcząt, który wyjaśnia, co się dzieje, przygotowuje rodziców na to, co ma nadejść, i informuje ich, kiedy należy się martwić. Dr Lisa Damour, opierając się na wieloletnim doświadczeniu i najnowszych badaniach, ujawnia siedem naturalnych etapów rozwojowych, przez które przechodzą dziewczynki w drodze do dorosłości. „Zaplątane nastolatki” to realistyczne scenariusze i upragnione porady, jak angażować córki w inteligentny, konstruktywny sposób. Książka daje rodzicom klucz do zrozumienia ich córek, jednocześnie odpowiadając na ich najczęstsze pytania: – Co robić, kiedy trzynastolatka przewraca oczami przy próbie rozmowy? – Czy powiedzieć córce o kontrolowaniu jej telefonu? – Jak pomóc w przypadku lęków szkolnych? – Gdzie przebiega granica między zdrowym odżywianiem a zaburzeniami odżywiania? Autorka podpowiada matkom i ojcom, jak zrozumieć nastolatki, nawiązać z nimi więź i razem z nimi się rozwijać. Dzięki temu rodzicom łatwiej będzie cieszyć się wyzwaniem, jakim jest wychowanie szczęśliwej młodej kobiety. Dr Lisa Damour – psycholożka, autorka wielu publikacji o edukacji i rozwoju dzieci. Kieruje Ośrodkiem Badań dla Dziewcząt w Laurel School w Ohio, wykłada na Wydziale Psychologii Case Western Reserve University w Cleveland, prowadzi także praktykę psychoterapeutyczną, w której specjalizuje się w pracy z nastoletnimi dziewczętami i ich rodzicami. Jest autorką bestsellerowej książki „Pod presją”, która skupia się na epidemii strachu i lęku wśród współczesnych dziewcząt. „Wreszcie mamy dobrą wiadomość dla zagubionych rodziców dorastających dziewcząt. To najbardziej realistyczna i przyjazna książka o rodzicielstwie, z jaką się zetknąłem od dłuższego czasu”. The Washington Post „Anna Freud napisała w 1958 roku: «Niewiele jest w życiu rzeczy trudniejszych od zrozumienia dorastających dzieci, które próbują wybić się na wolność». W ciągu ostatnich dziesięcioleci przechodzenie do dorosłości nie stało się łatwiejsze, co sprawia, że «Zaplątane nastolatki» to mile widziane nowe źródło”. The Boston Globe

Mamania
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-675-5583-8

Tytuł oryginalny: Untangled: Guiding Teenage Girls Through the Seven Transitions into Adulthood

Liczba stron: 340

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...