Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zarządzanie ewangeliczne Studium ewangelicznych postaw przedsiębiorczości i przywództwa chrześcijańskiego

Adam Szromek

Zarządzanie ewangeliczne Studium ewangelicznych postaw przedsiębiorczości i przywództwa chrześcijańskiego

25,33

 

Książka Zarządzanie ewangeliczne, zachowując walor osobistej refleksji, posiada jednocześnie całkowitą zgodność z teologią i społeczną nauką Kościoła katolickiego i jako taka może stanowić bardzo cenną pomoc dla duszpasterzy, organizacji i wspólnot religijnych, a zwłaszcza dla środowisk zrzeszających biznesmenów, zarządców, managerów, przywódców. Czytając Zarządzanie ewangeliczne, mamy wrażenie poruszania się jednocześnie po ekonomii, teorii zarządzania i teologii, prowadzeni przez przewodnika wprawnego we wszystkich tych dziedzinach. Autor rzadko poprzestaje na prostej analizie poszczególnych fragmentów Ewangelii. Przeciwnie, egzegeza nie tylko jest prowadzona w sposób poprawny i interesujący, ale też najczęściej zawiera wiele aspektów (…). Jestem przekonany, że każdy uważny czytelnik, oprócz wspomnianych wcześniej korzyści z lektury Zarządzania ewangelicznego, będzie miał możność przeżycia fascynującego doświadczenia, jak żywa i życiowa jest Ewangelia i jak wciąż wiele jest w niej „do odkrycia”, do odczytania na nowo.
ks. dr Andrzej Jędrzejewski

Adam Szromek – naukowiec, pisarz, wynalazca, pasjonat; profesor nadzwyczajny Politechniki Śląskiej, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, inżynier oraz wynalazca urządzeń elektronicznych i metod organizacji; absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; członek Komitetu Nauki Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk (PAN).
Autor ponad 140 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i światowym, z obszaru zarządzania i ekonomiki turystyki. Członek komitetów naukowych wielu konferencji, stowarzyszeń i czasopism naukowych. Uczestnik szkoleń współczesnego biznesu, GLS i certyfikatów Unii Europejskiej w zakresie przedsiębiorczości.
Prowadzi działalność społeczną w zakresie wyrównywania szans rozwoju młodzieży poprzez organizowanie warsztatów z programowania oraz konstrukcji robotów.
Jest współtwórcą cyklu konferencji pt. Biznes na życie wieczne oraz autorem powieści z obszaru literatury chrześcijańskiej.

Dehon
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-751-9440-1

Liczba stron: 240

Format: 14.4x20.9

Cena detaliczna: 34,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...