Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zarządzanie procesami realizacji projektów w sektorze ICT

Katarzyna Jasińska, Szapiro Tomasz

Zarządzanie procesami realizacji projektów w sektorze ICT

64,01

 

W nowoczesnej gospodarce wzrasta rola technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Niestety duża część przeprowadzonych wdrożeń rozwiązań ICT kończy się niepowodzeniem. Problem ten skłania do poszukiwania metod podnoszenia skuteczności i efektywności realizacji projektów ICT. Zamierzeniem autorów książki jest przedstawienie szerokiego kontekstu realizacji projektów w przedsiębiorstwach sektora ICT, nie tylko w obszarze działalności operacyjnej, lecz także w warstwie zarządzania strategicznego. Praca ta jest odpowiedzią na pytanie, jak zarządzać przedsiębiorstwem, które ma skutecznie i efektywnie realizować projekty ICT? W książce poruszono w szczególności następujące zagadnienia:
• dostosowanie wewnętrznej organizacji przedsiębiorstwa do wymogów realizacji projektów ICT
• wspólne podejście do zarządzania procesami i projektami w przedsiębiorstwie ICT
• czynniki sukcesu zarządzania procesami realizacji projektów ICT
• charakterystykę polskiego sektora ICT

Książka ma pionierski charakter, nie tylko ze względu na samą treść rozważanej problematyki jak i sposób jej ujęcia, ale również znaczenie dla praktyki zarządzania. Wykorzystanie technologii informacyjno - komunikacyjnych (ICT) we współczesnych przedsiębiorstwach jest powszechne, jednak realizacja projektów związanych z tą technologią nie zawsze jest efektywna i skuteczna. Stąd też spełnienie głównego celu autorów książki, którym jest zaproponowanie kompleksowej koncepcji zarządzania procesami realizacji projektów ICT w przedsiębiorstwach, należy traktować jako wyjście naprzeciw oczekiwaniom zarówno ich wykonawców, jak i zewnętrznych użytkowników.

Z recenzji prof. zw. dr hab. inż. Jana Skalika

Autorzy przedstawiają własną, oryginalną koncepcję zarządzania procesami realizacji projektów łączącą kwestię zarządzania projektami z kwestią zarządzania procesami organizacyjnymi przedsiębiorstwa. Przedstawiona koncepcja jest poparta analizą teoretyczną i wnioskami z analizy czynników powodzenia zarządzania procesami realizacji projektów w polskim sektorze przedsiębiorstw ICT.

Z recenzji prof. dr hab. inż. Józefa Lubacza

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-011-7794-2

Liczba stron: 334

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 74,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...