Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zarządzanie procesowe Problemy metodologiczne

Adam Stabryła

Zarządzanie procesowe Problemy metodologiczne

119,00

 

Książka przedstawia w sposób kompleksowy węzłowe aspekty i problemy badawcze zarządzania procesowego. Publikacja została ukierunkowana na procesy wytwórcze, jakie generalnie występują w działalności gospodarczej.

Całość tekstu składa się z sześciu rozdziałów, w których zawarto:

charakterystykę koncepcji zarządzania procesowego,
systematyzację metod badawczych,
przegląd własnych propozycji analityczno-obliczeniowych,
formalizację zarządzania procesowego,
modelowanie, analizę diagnostyczną, projektowanie i controlling wyników,
badanie zdolności rozwojowej i programowanie rozwoju procesów wytwórczych w organizacji.
Publikacja jest przeznaczona dla tych odbiorców, którzy zajmują się metodologią zarządzania procesowego oraz jej zastosowaniami. Jest także adresowana do kierownictwa przedsiębiorstw, rad nadzorczych, konsultantów. Książka powinna być pomocna dla słuchaczy na kierunkach menedżerskich uczelni ekonomicznych i technicznych, jak również będzie przydatna w pracy zespołów badawczych.

(...) opiniowana monografia jest oryginalnym opracowanie naukowym o wysokich walorach poznawczych i utylitarnych, znakomicie wpisującym się we współczesny nurt zarządzania procesowego. Zawiera przegląd koncepcji i metod z zakresu zarządzania procesowego oraz przedstawia szereg autorskich propozycji metodologicznych wzbogacających dotychczas wypracowane instrumentarium badawcze. (...)

Rekomendując monografię (...) uważam, że jest opracowaniem niezwykle cennym zarówno dla środowiska dyscypliny nauk o zarządzaniu i jakości – badaczy zajmujących się metodologią zarządzania procesowego, jak również przedstawicieli praktyki.

Prof. dr hab. Janusz Czekaj
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

C.H. Beck
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-829-1058-2

Tytuł oryginalny: B

Liczba stron: 220

Format: 165x238mm

Cena detaliczna: 119,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...