Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zatruty Ogród

Alex Marwood

Zatruty Ogród

6.3

(876 ocen) wspólnie z

26,57

 

Zbiorowe samobójstwo stu członków odizolowanej od świata sekty czekającej na apokalipsę wstrząsa opinią publiczną. Nieliczni, którzy przetrwali masakrę, muszą nauczyć się żyć od nowa poza zamkniętą społecznością.

Tam, gdzie dorastała Romy, jeśli ktoś umarł, już nigdy więcej się o nim nie mówiło…

Romy, ocalała z masakry i wciąż z przestrachem ogląda się za siebie. Wpojono jej, że zewnętrzny świat jest niebezpieczny, przerażający. Jednak Romy szybko uczy się życia na zewnątrz, „między Martwymi”. Dziewczyna jest w ciąży, musi więc być czujna i ostrożna, próbując odszukać swoich krewnych.

Zniknięcie siostry, która jako nastolatka opuściła rodzinny dom, by dołączyć do sekty, położyło się cieniem na życiu Sarah. Gdy opieka społeczna kontaktuje się z nią, prosząc, by zajęła się dwójką nastolatków, kobieta przyjmuje dziwne rodzeństwo pod swój dach.

Ale czy może zaufać nastoletnim Eden i Ilo?
Czy Sarah nie popełnia błędu?

Co naprawdę zdarzyło się na farmie?

Czy liderzy sekty przeżyli i z ukrycia śledzą poczynania niedawnych wyznawców?

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-812-5618-6

Tytuł oryginalny: The Poison Garden

Liczba stron: 384

Albatros

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Krótki wywiad z autorką

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Agata Kleszczowska

Genialna historia

Fantastyczny thriller psychologiczny. Powieść przedstawia nam mechanizmy działania sekty, manipulacje oraz metody dzięki którym werbowani są nowi członkowie. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, bardzo klimatyczny thriller, zakończenie jak dla mnie świetne. Czekam z niecierpliwością na następną równie mroczną powieść. 


Dagmara Boczoń

Duże zaskoczenie

Już dawno nie czytałam tak dobrego thrillera. Sam pomysł aby stworzyć historię o sekcie jest dla mnie bardzo mroczny i ekscytujący zarazem. Pewnie większość z nas zastanawia się jak wygląda życie w zamkniętej społeczności, co mogą, a czego nie, czy należy wykonywać wszystko o co poproszą liderzy. Świetna powieść, bardzo klimatyczna. Gorąco polecam. 

Kaśka Chojnik

Świetny thriller

Jest to chyba najlepsza powieść jaką miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie. Mimo że książka nie ma szalonych zwrotów akcji i niespodzianek jest ona bardzo przyjemna. Jeżeli chodzi o niespodzianki to dużym zaskoczeniem dla mnie było zaskoczenie. Ogólnie pomysł sekty uważam za genialny. Zatruty ogród jak najbardziej polecam z całą pewnością nikt nie będzie zawiedziony po przeczytaniu. 

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...