Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zatrzymaj się

Sylwia Krajewska

Zatrzymaj się

29,98

 

Cieszę się, że trzymasz tę książkę w ręku. Pisałam ją z myślą o tobie.
Liczę, że miło cię zaskoczy.
Zawarłam w niej wiele refleksji i przemyśleń spisywanych na kawałkach kartek w drodze do domu, po skończonej pracy. Jak wiesz jestem psychologiem. Moja praca to słuchanie i pomaganie innym. Wiele godzin towarzyszenia ludziom zbolałym życiem. To trudny, a zarazem piękny zawód.
W tekście znajdziesz trochę o mnie, ale również o sobie, o znajomych bliższych i dalszych, i o ludziach, których mijasz codziennie. Jesteśmy inni, a mimo to tak bardzo podobni. Chcemy kochać i być kochani.
W książce dotykam spraw bliskich nam wszystkim i tak oczywistych, jak radość, miłość, zazdrość, samotność, lęk, zagubienie, wyścig z czasem i wiele innych. Odkrywam je na nowo. Porządkuję je i nazywam po imieniu. Moje refleksje to opowieści z życia wzięte, ale przefiltrowane przez doświadczenie zawodowe i własną wrażliwość. Czasami bawię, czasem prowokuję, lub przywołuję bolesne wspomnienia. Wszystko po to, by poruszyć twoja wyobraźnię i emocje. By zatrzymać cię, wyciszyć... By dać ci czas na refleksję nad swoim życiem, postępowaniem i decyzjami,
By stanąć w prawdzie z samym sobą. By usłyszeć swój dawno niesłyszany głos.
Sylwia Krajewska, Od autorki

Psychocentrum
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-943-3921-0

Liczba stron: 224

Format: 14.5x21.0cm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...