Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zbiorowa maligna

Teresa Lewandowska

Zbiorowa maligna

21,52

 

Zadziwiające jest to, jak łatwo można się dać wciągnąć w różnego rodzaju ruchy religijne bez względu na status społeczny czy wykształcenie. Ulegając pozornej akceptacji, bezanalitycznie pochłaniamy to, co zostaje nam podsunięte przez charyzmatycznych i narcystycznych przywódców, którzy swoją bezwzględnością, brakiem sumienia, żądzą władzy i korzyści materialnych nie cofną się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Zaślepianie ludzkiego umysłu kłamstwami, kariera, cele materialne i polityczne, niechęć do zmian, ukrywanie afer seksualnych to wspólne cechy wszystkich destrukcyjnych grup religijnych, które również są cechami religii powszechnie uznawanych i akceptowanych.

Wiara, która jednym, z psychologicznego punktu widzenia, daje siłę i nadzieję, innym daje okazję, by wyzyskać człowieka, zmanipulować go i podporządkować, co ma znamiona współczesnego niewolnictwa. Wykorzystuje się umysł ludzki jako wyrafinowane i samodestrukcyjne narzędzie zwrócone przeciwko człowiekowi.

Czy zatem można się uchronić przed niszczącym wpływem takich grup i ich liderów? Jak pomóc tym, którzy znaleźli się w machinie zła, wrócić do rzeczywistości, odzyskać utracone rodziny, najbliższych przyjaciół i nadzieję na budowanie szczęśliwego życia?

Tylko świadome społeczeństwa są w stanie uchronić się przed ich wpływem i zahamować rozwój destrukcyjnych ruchów religijnych. Poprzez poszukiwanie prawdy, analizowanie i rozwijanie myślenia krytycznego mamy większą świadomość podejmowanych decyzji i czyhających zagrożeń. Mówiąc o własnych doświadczeniach głośno, przeciwstawimy się, a w ten sposób nie pozostaniemy biernymi widzami, którzy nie reagują, gdy na ich oczach gwałci się prawa człowieka, zabiera wolność do wyboru i burzy demokratyczny spokój.

Poligraf
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-8308-306-3

Liczba stron: 152

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...