Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zdrowie pod kontrolą Wszystko co musisz wiedzieć aby przedwcześnie nie zostać pacjentem

Mirosław Prandota

Zdrowie pod kontrolą Wszystko co musisz wiedzieć aby przedwcześnie nie zostać pacjentem

8.0

(1 ocena) wspólnie z

36,02

 

Mirosław Prandota – dziennikarz, instruktor kulturystyki, były członek kadry narodowej w trójboju siłowym, reportażysta, autor kilkunastu powieści oraz książek reportażowych. Ukończył psychologię ze specjalizacją kliniczną i przez długi czas pracował w służbie zdrowia, zajmując się mechanizmami zaburzeń osobowości, a także promocją zdrowia psychicznego. Przez ten okres miał wiele okazji do praktycznej weryfikacji sensu optymistycznego porzekadła „w zdrowym ciele zdrowy duch” (inaczej: psychika). Jego zainteresowania są więc ukierunkowane na potrzeby ciała, co w konsekwencji poprawia stan ducha.
Sam autor tak uzasadnia nieprzepartą chęć podzielenia się swoją wiedzą z czytelnikami: „Gdy zorientowałem się, że w kręgu moich licznych kolegów i znajomych – ludzi wykształconych, utytułowanych, bez wątpienia inteligentnych – nikt nie ma pojęcia, jak w prosty sposób ustrzec się przed chorobami, a przynajmniej znacznie je opóźnić, postanowiłem przekazać im pewne rady. Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek z nich wybrał się do lekarza z pytaniem: «Doktorze, co robić, aby czuć się dobrze, biegać i skakać jak dawniej, podziwiać piękno płci przeciwnej i umrzeć w dobrym zdrowiu, byle nie za wcześnie?» Jakiej odpowiedzi należałoby oczekiwać? «Proszę jeść dużo warzyw i owoców, nie pić, nie palić, unikać stresu, następny pacjent, proszę!» No cóż? Jak powszechnie wiadomo, lekarze są od leczenia chorób, a nie od … zdrowia. Przepis na dobre zdrowie znajdziemy dopiero w tej książce”.

Aba
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-657-1740-5

Liczba stron: 424

Format: 16.5x23.0cm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...