Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zdumiewający Opiekun czesław ryszka w rozmowie z ks. Jackiem Plotą

Plota Jacek

Zdumiewający Opiekun czesław ryszka w rozmowie z ks. Jackiem Plotą

26,78

 

Ks. prał. dr Jacek Plota – od 2001 r. proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP oraz kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Pochodzi z Dobrzeca (dziś dzielnica Kalisza), jako kapłan 40 lat posługuje w Kaliszu. Po święceniach (1982) był wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Kaliszu, obecnej katedrze. Po powstaniu diecezji kaliskiej (1992) został pierwszym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. W 1998 r. obronił doktorat na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu na tematTeologiczno-pastoralny wymiar kultu św. Józefa Kaliskiego w świetle literatury oraz materiałów archiwalnych. W ciągu ponad 20-letniej posługi w bazylice kaliskiej rozpoczął wielkie remonty i renowacje, podjął liczne zadania duszpasterskie. Od 2004 r. organizator i gospodarz w każdy pierwszy czwartek miesiąca wielkiej modlitwy wstawienniczej w obronie świętości poczętego życia i rodziny transmitowanej przez Radio Maryja i Telewizję „Trwam”.
Brał udział w Międzynarodowych Kongresach Józefologicznych oraz konferencjach józefologicznych. Opublikował kilkanaście książek o św. Józefie, a także albumy i przewodniki, płyty z pieśniami tradycyjnymi i nowymi o św. Józefie, Oratorium o św. Józefie, ponadto cztery tomy ksiąg pt.Cuda i łaski św. Józefa. W 2012 r. wspólnie z Cz. Ryszką opracował i wydał książkę o najstarszej dorocznej pielgrzymce pieszej z Kalisza na Jasną Górę:Od Józefa do Maryi – Od Maryi do Józefa. Cztery wieki pielgrzymowania z Kalisza na Jasną Górę.

Rafael
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-673-3617-8

Liczba stron: 280

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...