Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Żeglowanie bez stresu. 101 porad

Duncan Wells

Żeglowanie bez stresu. 101 porad

31,42

 

Doświadczony instruktor żeglarstwa i autor bestselerów Duncan Wells prezentuje nam swoje najlepsze porady. Udziela odpowiedzi na pytania i pokazuje jak rozwiązywać jachtowe dylematy, żeby bez stresu można było cieszyć się żeglowaniem. W książce znajdziemy zestaw porad w formie krótkich rozdziałów, w tym sprawdzone techniki opisujące jak: • Oszacować prędkość prądu • Zaimprowizować wygodną regulację szotów • Usuwać zielony nalot ze szprycbudy i pokrowca na żagle • Szybko rzucać kotwicę w sytuacji awaryjnej • Dbać o sprzęt ratunkowy • Chwytać boje z kokpitu • Wiązać użyteczne węzły • Kalibrować echosondę • Konserwować zamki błyskawiczne Jasne, czytelne instrukcje, uzupełnione ilustracjami i proste diagramy pomogą ci bezpiecznie cumować, kotwiczyć, nawigować, czy żeglować w trudnych warunkach. Książka ta będzie zbawieniem dla wszystkich żeglarzy zmagających się ze sztuką manewrowania i prowadzenia jachtu. DUNKAN WELLS jest instruktorem RYA, dyrektorem Westview Sailing School i współpracownikiem wielu czołowych magazynów żeglarskich. Jest producentem niezwykle cenionych przez adeptów żeglarstwa filmów instruktażowych Westview Sailing, dla kursów RYA Day Skipper i Yachtmaster. Duncan jest autorem książek, Nawigacja bez stresu, Żeglowanie bez stresu. Żeglarstwo motorowodne bez stresu wydanych przez O.W. Alma-Press.

Alma-Press
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788370208851

Tytuł oryginalny: 101 Tips for Stress-Free Sailing

Liczba stron: 128

Format: 14.8x21.0cm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...