Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Żeglowanie bez stresu W małej załodze i w pojedynkę

Duncan Wells

Żeglowanie bez stresu W małej załodze i w pojedynkę

50,00

 

Żeglowanie bez stresu to odpowiada na potrzeby żeglarzy samotnych i tych, którzy pływają z nielicznymi załogami. Jest to podręcznik opisujący krok po kroku podstawowe sytuacje, z którymi każdy żeglarz musi się zmierzyć. Znajdują się w nim sprytne, efektywne i wypróbowane rozwiązania do wykorzystania przy braku załogi w manewrach takich, jak podejście i odejście od kei przy wiatrach i prądach z różnych kierunków, stawianie i refowanie żagli, cumowanie i kotwiczenie, a także żeglowanie w trudnych warunkach pogodowych. Są też opisane nowe techniki podejmowania człowieka za burtą.

Wszystkie zagadnienia są zilustrowane przejrzystymi schematami i zdjęciami. Dwadzieścia jeden rozmieszczonych kodów QR umieszczonych w książce pozwoli na obejrzenie filmów instruktażowych online, dzięki czemu można zobaczyć opisywane techniki na żywo.

Żeglarze samotni lub pływający w nielicznych załogach muszą z uwagą planować, właściwie przygotowywać i przewidywać przebieg każdego manewru. Techniki zaprezentowane w tej książce są bezcennymi wskazówki postępowania w każdej sytuacji.

Duncan Wells jest instruktorem RYA i dyrektorem Westview Sailing School, pisze także regularnie dla magazynów „Yachting Monthly”, „Sailing Today” oraz SAIL.
Jest wydawcą Westview Sailing, czyli filmów instruktażowych RYA stanowiących suplement do kursów teoretycznych. Duncan był związany z wodą przez całe swoje życie, począwszy od członkostwa w szkolnej sekcji wioślarskiej, przez pływanie regatowe, po żeglowanie na DOROTHY LEE, swoim ukochanym Hallberg Rassy 352.

Alma-Press
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-702-0695-6

Tytuł oryginalny: Stress-Free Sailing

Liczba stron: 160

Format: 19.0x24.5cm

Cena detaliczna: 50,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...