Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zemsta cesarza

Boyd Morrison, Clive Cussler

Zemsta cesarza

7.3

(55 ocen) wspólnie z

49,80

 

Największy mistrz powieści przygodowych świata

Cykl OREGON

Załoga „Oregona” jest atakowana przez bezwzględną hakerkę w tej pełnej akcji powieści wielkiego mistrza przygody numer 1 na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Kiedy napad na bank podczas Grand Prix Monako pozbawia Korporację środków na zagranicznym koncie, Juan Cabrillo i załoga „Oregona” nieoczekiwanie stają się bezbronni. Pozbawiony pieniędzy, Juan musi zaufać kobiecie ze swojej przeszłości i staremu przyjacielowi z pracy w CIA, żeby pomogli zapewnić bezpieczeństwo jego zespołowi. Razem stawią czoło tajemniczej hakerce, która dokonuje brutalnej wendety. Dopiero po rozpoczęciu obławy wychodzi na jaw potworność jej planu: kradzież w banku jest jedynie pierwszym krokiem w spisku, który spowoduje śmierć milionów ludzi i zastój w światowej gospodarce. Przyczyna tego planu? Fascynujący dokument skradziony w czasie katastrofalnego najazdu Napoleona na Rosję. Ale dwieście lat później właśnie to może rzucić Europę na kolana.

CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy i najbardziej lubiany na świecie autor powieści przygodowo-sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsłynniejszy bohater, Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści przez prawie pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. Są tłumaczone na 60 języków i publikowane w 105 krajach. Clive Cussler nazwany został WIELKIM MISTRZEM PRZYGODY, który fascynuje czytelników w każdym wieku.

Amber
Oprawa miękka

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-241-7517-8

Tytuł oryginalny: The Emperor's Revenge

Liczba stron: 432

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 49,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...