Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zemsta Kosmosu

Marek Żbik

Zemsta Kosmosu

6.0

(1 ocena) wspólnie z

50,40

 

Zemsta Kosmosu to kolejny tytuł serii powieści fantastyczno-naukowych, po wcześniej wydanych; Abaddon, La Luna i Tajemnice Gór Flindersa. Książka odkrywa tajemnicę o jakiej dowiedział się planetolog Stan Zweinstein z zapisu znalezionego w materiałach przywiezionych z miejsca kosmicznej katastrofy tunguskiej z 1908 roku. Poznaje on z odczytanego zapisu, losy cywilizacji druidów z centrum Galaktyki stojących na wysokim poziomie rozwoju technicznego, a jednak bezradnych wobec naturalnych żywiołów Wszechświata. Zrządzenie Siły Wyższej czy może losu sprowadza do nich kosmonautę z planety Ziemia. Czy potrafi on odwrócić niechybną zgubę grożącą tej wszechpotężnej cywilizacji?

Marek Żbik ukończył studia na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskał stopień doktora nauk przyrodniczych. Po doktoracie zajmował się badaniami w dziedzinie geologii, chemii koloidów, nano-materiałów oraz materii pozaziemskiej. Jako pierwszy prowadził badania gruntu księżycowego w Polsce. Od 1992 roku mieszka w Australii.
Autor wielu oryginalnych prac naukowych, prozy popularnonaukowej jak i kilku powieści z dziedziny fantastyki, popularyzujących wiedzę o przestrzeni kosmicznej i planetach.

LSW
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-205-5624-7

Liczba stron: 186

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 50,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...