Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zespół jelita drażliwego Dyspepsja

Janusz Krzyżowski

Zespół jelita drażliwego Dyspepsja

21,55

 


Zespół jelita drażliwego jest przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego, o charakterze czynnościowym, charakteryzującym się zaburzeniami pracy jelit,z których stałymi objawami są bóle brzucha oraz towarzyszące im wzdęcia, biegunki lub zaparcia. Dolegliwość ta dotyczy ok. 10-20% osób dorosłych. Schorzenie to może niekorzystnie wpływać na jakość życia, toteż stanowi poważny problem o skali społecznej. I chociaż tylko 15% pacjentów z tym zespołem szuka pomocy medycznej, objawy związane z zespołem jelita drażliwego są powodem blisko połowy skierowań do specjalistów gastroenterologów. Mimo, iż etiologia zespołu nie została ustalona, jest on zaliczany do schorzeń psychosomatycznych. Opisywane schorzenie stanowi towarzyszący syndrom u chorych z depresjami, stanami lękowymi i nerwicami. Toteż pacjenci z opisywanymi dolegliwościami szukają często pomocy u psychiatry. Brak na jej temat opracowania przedstawiającego punkt widzenia psychiatry skłonił autora do napisania monografii i podzielenia się z czytelnikami własnymi wieloletnimi doświadczeniami w leczeniu tej choroby.

Medyk
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-64045-68-4

Liczba stron: 160

Cena detaliczna: 34,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...