Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ziarnem jest słowo Boże Homilie kerygmatyczne na niedziele, uroczystości i święta Lata A, B, C

Gerard Siwek

Ziarnem jest słowo Boże Homilie kerygmatyczne na niedziele, uroczystości i święta Lata A, B, C

26,58

 

Publikacja zawiera teksty, które nie są zapisem swobodnych skojarzeń na kanwie czytań liturgicznych, ale propozycjami osnutymi wokół zasadniczej myśli zaczerpniętej z Pisma Świętego” i rozprowadzonej w kilku wyodrębnionych punktach. Mają niejako formę otwartą, będąc raczej inspiracją, sugestią do nadania im charakteru osobistej wypowiedzi. Wyraźnie koncentrują się na osobie Jezusa Chrystusa, Zmartwychwstałego, Żywego, Obecnego w sprawowanej Eucharystii – w tym znaczeniu są kerygmatyczne. O takim wymiarze homilii przypominał Benedykt XVI w adhortacji apostolskiej Verbum Domini: „Dla wiernych musi być jasne, że kaznodziei zależy na ukazaniu Chrystusa, który powinien być w centrum każdej homilii” (VD 59). Podobnie rolę homilii postrzega papież Franciszek w adhortacji Evangelii gaudium, dodając, że kontekst liturgiczny „domaga się, aby przepowiadanie ukierunkowywało zgromadzenie, a także kaznodzieję, ku komunii z Chrystusem w Eucharystii przemieniającej życie” (EG 138).


Odbiorcy:
- duszpasterze, którzy poszukują inspirujących pomysłów przy przygotowaniu liturgii Mszy św.
- osoby chcące lepiej zrozumieć treść i przesłanie Biblii i pogłębić relację z Panem Bogiem.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- to doskonała pomoc dla księży i pokrzepiająca lektura duchowa dla wszystkich, którzy chcą pełniej przeżywać Eucharystię, przygotowując się do liturgii słowa,
- opracowana przez kapłana z długoletnim doświadczeniem w pracy duszpasterskiej i akademickiej i uznanym dorobku naukowym,
- zawiera propozycje homilii na wszystkie niedziele lat A, B i C oraz na uroczystości i święta, a także okolicznościowe, np. na zakończenie roku, Pierwszą Komunię Świętą, prymicje czy wspomnienie św. Jana Pawła II.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-797-1101-7

Liczba stron: 752

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 48,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...