Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ziele na kraterze

Melchior Wańkowicz

Ziele na kraterze

16,21

 

Wydanie Ziela na kraterze kompletne bez skrótów i cięć w treści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora - bez późniejszych zmian i poprawek redakcyjnych. W tym wydaniu znajdziesz naukowe omówienie, ułatwiające pracę z tekstem, pozwalające na pełne zrozumienie przedstawionych wydarzeń i kontekstu społeczno-historycznego oraz usystematyzowanie wiadomości o Autorze i jego rodzinie przedstawionej na kartach utworu.

Przedstawiamy jedną z najlepszych książek autorstwa Melchiora Wańkowicza - Ziele na kraterze. Utwór ten jest literackim zapisem historii rodziny autora na tle czasów, w jakich przyszło jej żyć.

Pisarz prezentuje barwne, ciekawe, pełne niespodzianek dwudziestolecie międzywojenne, będące swoistym zderzeniem polskiej tradycji z nowoczesnością i postępem, ale też trudne i niebezpieczne czasy drugiej wojny światowej i powstania warszawskiego, które odcisnęło tragiczne piętno na rodzinie Wańkowiczów. Bohaterowie to postaci żywe, wielowymiarowe, nakreślone bez prób idealizacji.

Teraz po raz pierwszy powieść dostępna z naukowym omówieniem, pozwalającym łatwiej zrozumieć zaprezentowaną historię i jej tło społeczne, historyczne i kulturowe, a także ułatwiającym wychwycenie wszystkich walorów literackich i językowych utworu, tak istotne dla możliwości docenienia artyzmu i wieloaspektowości Ziela na kraterze. Jest to wydanie kompletne, bez cięć w treści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora – bez późniejszych zmian i poprawek redakcyjnych.

Wydanie w twardej oprawie jest szczególnie estetyczne, eleganckie i trwałe.

Polecamy w szczególności uczniom, ale także wszystkim miłośnikom twórczości Melchiora Wańkowicza.

Greg
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-751-7866-1

Liczba stron: 408

Format: 14.8x21.0

Cena detaliczna: 29,95 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...