Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ziemia Planeta ludzi

Antoine de Saint-Exupery

Ziemia Planeta ludzi

7.2

(803 ocen) wspólnie z

17,99

 

Powieść francuskiego pisarza Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, twórcy znanego na cały świat Małego Księcia. Wydana w 1939 roku, dziś bez wątpienia klasyka światowego kanonu literatury pięknej. W skład „Ziemia, planeta ludzi” wchodzi 8 opowiadań:
- Linia,
- Koledzy,
- Samolot,
- Samolot i planeta,
- Oaza,
- Na pustyni,
- W sercu pustyni,
- Ludzie

W każdym z nich autor wraca wspomnieniami do swoich doświadczeń jako pilota w czasach, gdy lotnictwo dopiero nabierało rozpędu. Opowieści traktują o wytrwałości pisarza i jego kolegów po fachu w czasach, gdy zawód pilota z racji niedoskonałości maszyn był niezwykle ryzykownym i wymagającym zawodem. Nie jest to jednak tylko historia pierwszych pilotów. To także opowieść o walce z naturą i drodze do poznania siebie i mądrości.

Umieszczona na liście 100 najciekawszych książek przygodowych wszech czasów czasopisma „National Geographic Adventure”.
Lektura w szkole średniej.

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-779-1656-8

Liczba stron: 130

Format: 14.3x20.2

Cena detaliczna: 17,99 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Biały kot w czarne paski

Mądrość i sens

Od pierwszej strony byłam głęboko poruszona, miałam takie poczucie, że czytam coś, co pozostanie w moim sercu już na zawsze. Wydawać by się mogło, że jest to zwyczajna historia o początkach lotnictwa i ryzyku, które towarzyszyło pilotom na każdym kroku. Gdy jednak pozwolimy sobie na głębsze przeżywanie, odkryjemy prawdziwy przekaz autora, a mianowicie: życie bez odnalezionego sensu nie ma sensu. Masło maślane? Ale jakże mądre.
Wiktoria Goździk

Klasyka

Klasyka. Podobnie jak Mały Książę, pozycja obowiązkowa, dlatego cieszę się, że została wciągnięta do kanonu lektur w szkole średniej. Nie jest to książka łatwa, którą czyta się szybko, przez co wielu młodych - gdyby nie swego rodzaju przymus szkolny - pewnie by po nią nie sięgnęło. A naprawdę warto. Ba, wręcz trzeba. Nie znać tej książki to wstyd.
Kamil Jaki

Arcydzieło

Prosta i szczera. Czuć, że autor nie koloryzuje, mówi jak było, co czuł i przeżywał. I właśnie to czyni z tej książki arcydzieło.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...