Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ziemia żywa planeta

Aina Bestard

Ziemia żywa planeta

9.0

(9 ocen) wspólnie z

69,00

 

Żadna ze znanych nam historii nie jest tak długa jak historia Ziemi. Czy wiecie, że od powstania naszej planety do pojawienia się dinozaurów minęło więcej czasu niż od śmierci ostatniego z tych ogromnych gadów do współczesności? Trudno ogarnąć umysłem ten bezmiar lat! A czy wyobrażacie sobie, że w pewnych okresach Ziemia przypominała gigantyczną śnieżkę, ponieważ była skuta lodem? Albo że płynęły po niej potoki rozżarzonej lawy? Lub że porastały ją lasy olbrzymich paproci? To wszystko działo się miliony lat temu, zanim na Ziemi pojawiły się znane nam gatunki roślin i zwierząt.
Muzeum Nauk Przyrodniczych w Barcelonie (Museo de Ciencias Naturales de Barcelona) - od ponad 140 lat prowadzi różnego rodzaju badania, gromadzi i chroni zbiory oraz popularyzuje wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych. Podejmuje również działania zwiększające świadomość społeczną dotyczącą problemów środowiskowych.
W siedzibie Muzeum w parku Forum można obejrzeć przede wszystkim stałą ekspozycję „Planeta Życie”. Przedstawia ona złożony proces ewolucji Ziemi i zamieszkujących ją istot żywych oraz interpretuje związki między nimi.
Dzięki tej wystawie zwiedzający mogą poznać Ziemię jako układ, w którym panuje równowaga – doskonała, choć dynamiczna. Ekspozycja „Planeta Życie” stała się podstawą do przygotowania tej książki.
Pod patronatem magazynu National Geographic Odkrywca

Tatarak
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-635-2277-3

Liczba stron: 92

Format: 340x250mm

Cena detaliczna: 69,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...