Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zioła dla smaku, zdrowia i urody

Małgorzata Kaczmarczyk

Zioła dla smaku, zdrowia i urody

49,90

 

Porady dla zbieraczy ziół i pomysłowe receptury na aromatyczne dania, napary lecznicze i kosmetyki!

Zioła dla smaku, zdrowia i urody Małgorzaty Kaczmarczyk to niezbędnik każdego, kto zbiera lub uprawia zioła albo chciałby zacząć swoją przygodę z zielarstwem. W obszernej, pięknie ilustrowanej książce czytelnik znajdzie porady dotyczące zbierania, suszenia, przechowywania i zastosowania roślin, a także ponad 150 przepisów.

Autorka proponuje m.in. przepisy na oryginalne i zdrowe napoje, zupy, desery i przekąski z wykorzystaniem aromatycznych ziół, takie jak np. makaron nagietkowy, lody o smaku bzu czy wino kasztanowe. Książka prezentuje także receptury na naturalne napary lecznicze i maści, m.in. syropy i nalewki na przeziębienie, maści na otarcia czy okłady na zmęczone oczy.

Trzecia część poświęcona jest kosmetykom. Czytelnik dowie się z niej, jak prosto i bez wysiłku przygotować domowe maseczki, szampony do włosów, peelingi do ciała czy pachnące sole do kąpieli na bazie naturalnych składników.

Zioła dla zdrowia smaku i urody

Zioła dla smaku,zdrowia i urody

Poradnik:

- przedstawia zasady zbierania, suszenia i przechowywania ziół

- prezentuje receptury na naturalne lekarstwa, m.in. nalewki i syropy na przeziębienie, antywirusowe żelki dla najmłodszych, maści na otarcia, alergie lub bolące stawy

- uczy, jak robić własne kosmetyki do pielęgnacji całego ciała – kremy do rąk i stóp, szampony, maseczki, peelingi czy toniki

- zawiera przepisy na ciekawe dania: makaron nagietkowy, podpłomyki z jarzębiną, lody bzowe, a także przetwory (m.in. musy, konfitury i syropy) oraz smakowite dodatki: ziołowe masła, sosy i przyprawy

- zachęca, by zadbać o dobre samopoczucie i wygląd bez dużych nakładów finansowych

Edgard
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-664-0464-9

Liczba stron: 272

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...