Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ziołowy duet dla zdrowia

Stefania Korżawska

Ziołowy duet dla zdrowia

7.0

(1 ocena) wspólnie z

39,90

 

W 1911 roku ksiądz Johann Kunzle, szwajcarski mistrz ziołolecznictwa, wydał cienką książeczkę "Zioła i chwasty". Sprzedano jej milion egzemplarzy na terenie Szwajcarii, Niemiec i Francji. Bestseller książkowy, bestseller ziołoleczniczy. Dlaczego? - ziołowy pastor nie tylko posiadał ogromną wiedzę na temat ziół, ale potrafił przenieść ją na skrzydłach swojej dziecięcej wyobraźni do ludzkich serc. Gdy studiuję tę książkę odnoszę wrażenie, że śpiewamy o ziołach w duecie - on jako kapłan ciągnie głosem spokojnym, pewnym jakby chciał w jednej nucie połączyć ziemię i niebo, zjednoczyć ciało i ducha, zestroić to wszystko, co w ludzkiej ułomności, zdążyliśmy rozstroić tak dalece, że w Bożym wszechdoskonałym świecie coraz częściej pojawiają się fałszywe, groźnie brzmiące akordy. A ja wtóruję, dodając nowe dźwięki, czasem akordy całe, zmieniam takty. Razem tworzymy coś na kształt ludowej kapeli, która otwiera drzwi duszy i prowadzi na pola, łąki, leśne polany, byśmy mogli pokłonić się ziołom i drzewom, dziękując Najwyższemu Panu za cud istnienia i za to, że prowadzi nas prostą drogą do zdrowia.

Wierna przyjaciółka ziół Stefania Korżawska

Corsam
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-640-4900-2

Liczba stron: 145

Format: 20.3x14.3

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...