Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zło Jak powstaje w nas Mroczna strona człowieczeństwa w świetle najnowszych badań naukowych

Julia Shaw

Zło Jak powstaje w nas Mroczna strona człowieczeństwa w świetle najnowszych badań naukowych

7.1

(64 ocen) wspólnie z

39,80

 

Mroczna strona człowieczeństwa w świetle najnowszych badań naukowych.

Najnowsza wzbudzająca silne emocje i dyskusje książka autorki międzynarodowego przełomowego bestsellera w 20 krajach –Oszustwa pamięci, uhonorowanego nagrodą Mądra Książka Roku 2018.

W swoim arcydziele ZŁO –JAK POWSTAJE W NAS Julia Shaw genialnie naświetla panoramę mrocznej strony człowieczeństwa. Naukowe podstawy analizowania umysłów sadystów, zbrodniarzy winnych ludobójstwa i odrażających dziwolągów, a także nowa rola technologii w promowaniu zła –są zaprezentowane w totalnie porywający sposób...
PHILIP ZIMBARDO

Dr JULIA SHAW – światowej sławy psycholog sądowy i ekspertka kryminologii –dowodzi, że zło jest zawsze subiektywne. Zastrzega, żeby nie spodziewać się opisów głośnych spraw ani słynnych przestępców. To jest książka o każdym z nas, ma pomóc nam zrozumieć własne myśli i skłonności. Zrozumienie, że wszyscy jesteśmy zdolni do wyrządzania krzywd i szkód, powinno sprawić, że będziemy bardziej ostrożni i uważni.

"Julia Shaw odważnie stara się znaleźć odpowiedzi na pytania, które dla wielu wydają się same w sobie kontrowersyjne: dlaczego tak bardzo fascynuje nas zło? Czy dlatego, że rodzimy się z potencjałem do jego czynienia? Czy może kultura, nasz najbliższy świat jest w stanie zamienić nas w potwory? Książka to wyważone, naukowe rozważania, gdzie w człowieku zło można odnaleźć, co o morderczych impulsach, agresji oraz oszustwie ma do powiedzenia współczesna psychologia. I jak zawsze, Julia Shaw robi to z charakterystyczną dla siebie lekkością, ze zdolnością mówienia o rzeczach trudnych językiem przystępnym oraz erudycją".
MĄDRE KSIĄŻKI

Amber
Broszurowa ze skrzydełkami

Liczba stron: 336

Format: 207x145mm

Cena detaliczna: 39,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...