Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Złodziej w Watykanie w poszukiwaniu zaginionej encykliki Papieża Jana Pawła II

Chris Brown

Złodziej w Watykanie w poszukiwaniu zaginionej encykliki Papieża Jana Pawła II

1.5

(2 oceny) wspólnie z

35,51

 

Fabuła książki Złodziej w Watykanie autora Chrisa Browna przenosi nas w okres tuż po śmierci Papieża Jana Pawła II.

Istnieje oparte na faktach przypuszczenie, że Papież Jan Paweł II napisał swoje ostatnie dzieło, encyklikę pt:„O Drodze, Krzyżu i Cierpieniu” i przed śmiercią przekazał ją kardynałowi Josephowi Ratzingerowi. Przyszły Papież otrzymał tekst na przechowanie, jednak go nie upilnował i encyklika w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła!

Dziwnym jest, że Jan Paweł II nie przekazał encykliki swojemu sekretarzowi, który, jak się później okazało, mimo polecenia spalenia wszelkich prywatnych notatek Papieża, nie uczynił tego. Może Jan Paweł II taką okoliczność zachowania się swojego wiernego sekretarza przewidział?

Można się domyślać, że ostatnia encyklika papieska to dzieło niezwykle wartościowe, bo tworzone w chorobie i cierpieniu, jakim Bóg poddał swego sługę. Jan Paweł II doskonale rozumiał swoje pielgrzymowanie na ziemi i swoją ostatnią drogę przez krzyż - opisał to ku pokrzepieniu serc chorych i cierpiących. Rozumiał, że droga do świętości znaczona jest krzyżem i cierpieniem, jednak zastrzegł, aby ten tekst został opublikowany dopiero 50 lat po jego śmierci.

Czy tak się stanie? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Chris Brown zadanie odnalezienia dzieła papieskiego powierzył bohaterce książki, Annie Fox. Anna jest archeologiem, psychologiem i świetnym profilerem. Wszystkiego nauczył ją ojciec, były szwedzki policjant, którego zatrudniło FBI. Współpracując z nim wiele razy pomagała w odnajdywaniu zabójców i złodziei.

Czy odnalezienie manuskryptu ostatniej encykliki Jana Pawła II też się powiedzie?

Astrum
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-727-7781-2

Liczba stron: 166

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...