Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zmierzch lubieżnego dziada Felietony po #MeToo

Paulina Młynarska

Zmierzch lubieżnego dziada Felietony po #MeToo

7.1

(112 ocen) wspólnie z

39,99

 

Paulina Młynarska, pisarka, felietonistka, blogerka, autorka scenariuszy oraz wierszy. Rocznik 1970. Od lat prężnie działa na rzecz kobiet i poprawy sytuacji w Polsce w kwestiach równouprawnienia. Jak sama o sobie opowiada – przeżyła już co najmniej sześć życiorysów.

„Jeżeli choć jedna wykluczona, zraniona, wykorzystana przez silniejszych od siebie osoba poczuje się dzięki niej mniej samotna, to będzie dla mnie najwspanialsza nagroda. I niechże już wreszcie nadejdzie ten kres lubieżnego dziada”!

W „Kres lubieżnego dziada” opowiada o przeżyciach związanych z ruchem #metoo, o osobistym i globalnym wymierzę tego zjawiska, o sposobie w jaki traktowane są osoby słabsze, wykluczone i spychane na margines.

„W jego miejsce [lubieżnego dziada] chcę widzieć mężczyznę, który kocha, lubi i szanuje każdą z nas”

Prószyński Media
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-816-9240-3

Liczba stron: 336

Prószyński Media

Format: 14.6x20.8cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Wywiad z Pauliną Młynarską

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Kamila Ulczyk

polecam

Polecam serdecznie, Paulina Młynarska jak mało kto porusza kwestie istotne społecznie bez wybielania, koloryzownaia ani schlebiana komukolwiek. Brawo, rewelacyjne felietony!
Natalia Maj

świetna

Książka zdecydowanie warta przeczytania przez każdego. Paulina Młynarska dotyka w niej wielu różnych kwestii, tych związanych ze swoim życiem prywatnym, gdy była młodsza, musiała poddac się terapii, jak walczyła do końca nie poddając się i ostatecznie wstała na nogi, a później o trudach związanych z chorobą i śmiercią ojca.

Nie brakuje miejsca dla felietonów  związanych w krytyką systemu w Polsce, hipokryzji, patriarchatu, ksenofobii i homofobii. Porusza kwestie związane z prawami kobiet i pogarszającą sie sytuacją w kraju pod tym wzgędem. 

Świetna, w punkt diagnoza! Książka rewelacyjna!

Agata Przyszywska

Fenomenalna

Paulina Młynarska zebrała ponad dziewięćdziesiąc felietonów doykających różnych tematów, jednak oscylujacych wokół praw kobiet, mniejszości, Polski i tego co się w kraju dzieje, ale nie brakuje również takich, odwołjących się do jej prywatnego życia i osobistych przeżyć związanych z młodością czy śmiercią ojca.

Jak mało kto, paulina Młynarska bardzo trafnie i celnie wymierza zarzuty wobec systemu, jego ułomności, pokazuje w jaki sposób nadal, po 100 latach od uzyskania przez kobiety praw wyborczych, sa traktowane, spychane, traktowane przedmiotowo we własnym kraju, we własnych domach. 

Czytałam wcześniej już kilka publikacji Pauliny Młynarskiej i muszę pzyznać, że to jedna z lepszych, niby zbiór felietonów, ale dotyka tak czułych i newralgicznych miejsc, jak mało która książka. 

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...