Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zmierzch nad Europą

Alan Furst

Zmierzch nad Europą

5.9

(8 ocen) wspólnie z

34,90

 

Paryż, rok 1938. Widmo nadchodzącej wojny kładzie się cieniem nad Europą, zwolennicy demokracji bronią się przed rosnącymi w siłę faszyzmem i komunizmem, gdy tymczasem w Hiszpanii wojna już trwa.
Cristian Ferrar, błyskotliwy i przystojny hiszpański emigrant jest prawnikiem zatrudnionym w paryskim oddziale znanej i poważanej międzynarodowej kancelarii prawnej. Ambasada Republiki Hiszpańskiej zwraca się do niego o pomoc – ma nawiązać współpracę z tajną agencją rządową usiłującą wszelkimi sposobami zakupić broń dla oblężonej armii republikańskiej, a tym samym zaryzykować własne życie w walce z faszyzmem.
Do Ferrara dołączają ludzie zadziwiający, idealiści i gangsterzy, handlarze bronią i arystokraci. Wspólnie walczą z agentami Hitlera i Franco nie tylko w paryskich nocnych klubach i prestiżowych kancelariach prawnych Nowego Jorku, ale również w gdańskich dokach i domach publicznych Istambułu. Kim właściwie są wspólnicy Ferrara? Przede wszystkim Max de Lyon, były handlarz bronią, obecnie poszukiwany przez Gestapo, Markiza Maria Cristina, piękna arystokratka wykazująca pewną słabość do niebezpieczeństwa, oraz Macedończyk Stavros, który jako nastolatek „walczył z bułgarskimi bandytami, po czymś takim gangsterka to pestka”. Jest też Eileen Moore, Amerykanka, o której Ferrar nie może zapomnieć.

„Furst to najbardziej utalentowany autore powieści szpiegowskiej swojego pokolenia”. – Vince Flynn
„Rewelacyjna, strona za stroną”. – James Patterson
„Powieści Fursta są niesłychanie realistyczne. Jego doskonałe historyczne pociągnięcia piórem tworzą – czy też odtwarzają – pewien świat”. – New York Times

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-07-14

ISBN: 978-83-799-9628-5

Liczba stron: 312

Sonia Draga

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...