Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zmyślona

Zmyślona

7.1

(995 ocen) wspólnie z

22,62

Trzeci tom „Słonecznej trylogii”

Dalsze losy bohaterów znanych czytelnikom z „Poczekajki” i „Zachcianek”

Trzeci tom historii bohaterów znanych czytelnikom z „Poczekajki” i „Zachcianek”: Patrycji, Łukasza, Hanki i Gabriela. Za sprawą uroczych dzieci: Lusi, Adasia i Anielki, a także ich opiekunki – Dominiki, losy wymienionej czwórki splotą się w pewnym momencie z losami młodego mężczyzny, Patryka.

Trójka kilkuletnich urwisów wkroczy w uporządkowane życie Patryka z siłą huraganu. Z dnia na dzień, zupełnie nieprzygotowany do tej roli mężczyzna, będzie musiał sprostać opiece nad nimi. Okaże się to naprawdę trudnym wyzwaniem. Dzieci, jak to dzieci, mają tysiąc pomysłów na minutę. Ich wyczyny z piekła rodem, nie raz i nie dwa, przyprawią Patryka o palpitację serca, ale też wybuchy serdecznego śmiechu.

„Zmyślona” jest piękną opowieścią o prawdziwej Miłości, takiej, która przeciwstawia się złu, przezwyciężając wszystkie przeszkody. Ta Miłość, tak jak cała historia o Patrycji i jej najbliższych, miała swój początek w domku koloru słońca. Tam trwa. I właśnie tam się kończy...

Katarzyna Michalak - autorka kilkunastu bestsellerowych powieści, m.in. „Poczekajka”, „Rok w Poziomce”, „Adela”, „Mistrz”. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii.

Jej prozę cechują wyjątkowe nasilenie emocji, wartka akcja, błyskotliwe dialogi i wyraziści bohaterowie.
Na co dzień autorka jest mamą dwóch chłopców, cieszy się spokojnym życiem, śpiewem ptaków, pięknem przyrody i… pisze nową powieść.

Wydawnictwo Literackie
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze WL

ISBN: 978-83-08-05598-4

Liczba stron: 320

Wydawnictwo Literackie

Format: 145 x 207 mm

Cena detaliczna: 32,90 zł

Wywiad z Katarzyną Michalak

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...