Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Znaczenie skuteczności polityki pieniężnej dla bezpieczeństwa państwa

Magdalena Redo

Znaczenie skuteczności polityki pieniężnej dla bezpieczeństwa państwa

37,91

 

Od czasu do czasu pojawiają się monografie, które mają wielką moc oddziaływania i zmieniania światopoglądu. (...) Prezentowane analizy zostały wykonane z niezwykłą starannością, podobnie jak i wypracowane przez autorkę propozycje praktycznych rozwiązań w zakresie podniesienia bezpieczeństwa ekonomicznego, a tym samym bezpieczeństwa państwa, które mogą być wykorzystane przez sprawujących władzę decydentów politycznych. (...) Trzeba podkreślić, że prezentowane w monografii badania mają charakter interdyscyplinarny. (...) Niezwykle ciekawą ofertą jest wykorzystanie modelu wielowarstwowej rekurencyjnej sztucznej sieci neuronowej w analizie działania mechanizmu transmisji polityki pieniężnej. Jej celem jest trafniejsze przewidywanie skutków działań narzędzi stabilizacyjnych. Propozycja jest wkładem autorki nie tylko w rozwój teorii w zakresie zarządzania bezpieczeństwem finansowym państwa, ale i praktycznym jej odzwierciedleniem.
Z recenzji prof. dr. hab. inż. Macieja Marszałka
Akademia Sztuki Wojennej, Wydział Bezpieczeństwa Narodowego

Pojawienie się recenzowanej monografii uważam za bardzo ważny przyczynek do rozwoju badań nad skutecznością polityki pieniężnej w przeciwstawianiu się zjawiskom kryzysu finansowego i kształtowaniu bezpieczeństwa finansowego państwa. (...) Hipoteza naukowa pracy została zweryfikowana pozytywnie z bardzo interesującą konkluzją. W polityce ekonomicznej współczesnych państw ekspansję fiskalną należy ograniczać i w większym stopniu stosować politykę pieniężną, która stabilizuje bezpieczeństwo finansowe państwa i bardziej dynamizuje wzrost PKB, tym samym powiększając dobrobyt społeczny i indywidualny obywateli. (...) Wszystkie rozdziały monografii zostały napisane na wysokim poziomie naukowym. Szczególnie wysoko oceniam wykorzystanie w opracowaniu modelu wielowarstwowej rekurencyjnej sieci neuronowej do analizy działania mechanizmu transmisji polityki pieniężnej.
Z recenzji prof. dr. hab. Mariana Nogi
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Adam Marszałek
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-662-2058-4

Liczba stron: 206

Cena detaliczna: 52,30 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...