Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Znajdź mnie

Andre Aciman

Znajdź mnie

6.1

(852 ocen) wspólnie z

34,99

 

Kontynuacja światowego bestsellera "Tamte dni, tamte noce", którego pokochały miliony!

W nowej powieści Andre Aciman przedstawia historię znanych już czytelnikom bohaterów, jednak po 20 latach od wydarzeń z pierwszej książki.

Tym razem autor przybliża czytelnikom losy Samuela, Elio oraz Olivera.
Samuel po rozwodzie ze swoją żoną wyjeżdża z Florencji do Rzymu.

Elio nie jest już małym chłopcem, a szanowanym artystą. Dzięki swojej pasji, stał się uznanym pianistą. O jego koncertach piszą zaś na łamach popularnych czasopism.

Oliver nie zakończył zaś przygód z uczelnią. Po udanych studiach, został
profesorem na angielskim uniwersytecie. Ma też pozornie poukładane życie osobiste.

Poradnia K
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-10-30

ISBN: 978-83-660-0564-8

Tytuł oryginalny: Find Me

Liczba stron: 320

Cena detaliczna: 34,99 zł

rozmowa z Andre Acimanem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Magdalena Grzyb

"Znajdź mnie" André Aciman

Książka zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Porusza wiele trudnych tematów: przywiązanie, zakazana miłość, namiętność, dojrzłość... Wymaga reflekcji, zastanowienia. Uświadamia,że człowiek jest najszczęśliwy kiedy ma przy sobie bliską osobę. Osobę na którą zawsze może liczyć, z którą dzieli każdy swój dzień życia, przeżywa razem porażki oraz sukcesy. Powieść trudna. Wzruszająca. Na pewno dająca do myślenia. Polecam!
Łucja Tomasik

"Znajdź mnie"

"Tamte dni, tamte noce" to jedna z najbardzej niesamowitych książek, jakie udało mi się przeczytać. Naładowana głebokimi emocjami aż po brzegi. Dlatego też, tak bardzo wyczekiwałam kontynuacji bestsellera. "Znajdź mnie" to książka podzielona na kilka rozdziałów. Każdy jest o kimś innym , ale finalnie wątki z każdej części łączą się ze sobą w logiczną całość. Ciekawa i barwna. Z mistrzowską fabułą i znanymi nam już bohaterami.To miedzy innymi historia Samuela, który po rozwodzie ze swoją żoną wyjeżdża z Florencji do Rzymu. Podczas podróży poznaje Mirande. Długo ze sobą rozmawiają. Mimo, że widzą się pierwszy raz, czują, jakby znali się całe życie, całe lata. To Elio, który nie jest już małym chłopcem, a szanowanym artystą oraz Oliver profesor na angielskim uniwersytecie. Książka pokazuje czarno na białym jak wiele twarzy ma miłość...

Karolina

Polecam!!!

„Problem w tym, że magia kogoś nowo poznanego zawsze działa na krótko. Chcemy tylko tych, których nie możemy mieć. Jedynie ci, których straciliśmy albo niewiedzący o naszym istnieniu, odciskają się na naszym życiu. Inni są tylko echem..." Piekna i refleksyjna. Polecam :)

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...